Hlava Slovenskej republiky sa dočkala obrovskej pocty, keď sa mohla zúčastniť audiencie u pápeža Františka. Do Vatikánu vycestovala ako dáma na pohľadanie, ktorá sa držiac predpísaných noriem odela do čierneho odevu s famóznymi doplnkami.

O návšteve u Svätého Otca snívajú tisíce veriacich, no pozvánku dostávajú len tí „vyvolení“. V náročných časoch pandémie koronavírusu vycestovala do Talianska slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá našu krajinu zase raz dokonale reprezentovala.

zuzana čaputová

47-ročná plavovláska sa do priestorov katolíckej cirkvy dostavila v decentnom sukňovom kostýme čiernej farby, čomu prispôsobila každý detail. Nohy si zahalila do čiernych siloniek a lodičiek s nižším podpätkom, hlavu jej zdobil sieťkovaný závoj. Popredná politička do vatikánskej spoločnosti perfektne zapadla, dokonca priznala spoločné záujmy s pápežom.

,,So Svätým Otcom nás spája presvedčenie, že jednou z najdôležitejších úloh, ktorá pred nami dnes stojí, je zjednotiť naše spoločnosti, upokojiť ľudí, spojiť naše krajiny, ukázať, že v časoch naozajstného ohrozenia vieme odložiť spory, spolupracovať a vrátiť sa k základným hodnotám lásky k blížnym,“ prezradila Čaputová, objasňujúc, že sa audiencia na žiadosť samotného Jorgeho Maria Bergoglia konala bez rúšok, avšak s povinnosťou nechať sa vopred otestovať.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj|Foto: Instagram/Zuzana_caputova