Influencerka Zuzana Plačková si z negatívnych ohlasov okolia nikdy ťažkú hlavu nerobila, avšak z času na čas sa jej podarí rozohniť náladu vplyvnejších osobností. Podnikateľkin nedávny príspevok o tom, ako sa stará o kamarátkinu mačkovitú šelmu, vyvolal poriadne búrlivé odozvy, ku ktorým sa pripojil aj poslanec Europarlamentu Martin Hojsík.

Známa kráska z Čadce si vychutnáva život plnými dúškami – nakupovanie hriešne drahých a značkových vecí, cestovanie na luxusné dovolenky či absolvovanie netradičných zážitkov spadajú do jej každodenného harmonogramu. Niet sa preto čomu diviť, keď poniektorí ľudia pohľad na Plačkovej prepych jednoducho uniesť nedokážu.

Plačková auto

Tentokrát vznikla kauza, dotýkajúca sa najmä ochranárov zvierat. Po tom, ako si bývalá hviezda reality show zapózovala v spoločnosti dvojmesačného tigrieho mláďatka, držaného na vodítku ako domáceho miláčika, nahnevaná reakcia „zhora“ na seba dlho čakať nenechala. Najväčší rozruch tak vyvolal príspevok 43-ročného odborníka na životné prostredie Martina Hojsíka. Ten by bol najradšej, kedy sa súkromný chov šeliem na Slovensku úplne zakázal, nakoľko vraj takéto správanie hraničí s týraním.

zuzana plačková tiger

,,Tigrík nie je mačiatko. Mláďa tigra nie je hladkací panák pre okoloidúcich na bratislavskom sídlisku. Tiger je divoká šelma, no a v porovnaní so psami a mačkami majú tigre veľmi iné potreby – tak jednoduché to je. Keď je niečo legálne, neznamená to hneď, že je to aj morálne a správne,“ Hojsík verejne deklaroval svoj postoj, poukazujúc na to, že cudzokrajné zvieratá tohto druhu potrebujú slobodu a obrovský výbeh, a nie premávať sa ulicami na vodítku ako domáci pes.

plačková tiger

,,Keď som pracoval vo FOUR PAWS International, žiaľ, museli sme často riešiť záchranu tigrov, levov a medveďov, ktoré ľudia držali v hrozných podmienkach. Ak sa ich podarí zachrániť, končia buď v zoo, alebo v záchranných staniciach ochrancov zvierat. A to nehovorím ani o tom, že súkromný chov divokých šeliem prispieva k nelegálnemu obchodu s ohrozenými druhmi a transportom zvierat v nehumánnych podmienkach,“ tvrdí politik, ktorého Zuzanine aktivity pred tisíckami sledovateľov na Instagrame poriadne pobúrili.

A čo si o tomto „incidente“ myslíte vy? Je podľa vás mojkanie sa s divokými šelmami a ich súkromný chov v poriadku alebo by ste to taktiež najradšej zakázali? Vyjadrite svoj postoj prostredníctvom komentára na Facebooku!

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Instagram/Martinhojsik | Foto: Instagram/Martinhojsik, queen.plackova