Tohtoročný Art Film Festival začal 15. júna 2018 a odštartoval tak 9-dňový maratón venovaný umelcom z celého sveta. Koná sa pod záštitou legendy Milana Lasicu a niektorí z umelcov neodídu naprázdno. Jednu z prvých rozdaných cien už dostala i neprekonateľná Slovenka Zuzana Mauréry.

Ide o ocenenie „Hercova misia“, ktorá je odmenou za mimoriadny prínos v hereckej sfére. Sošku v podobe kovového trojuholníka s červeným stredom Zuzka venovala nebohému otcovi slovami: „Túto cenu by som chcela venovať svojmu otcovi, ktorý v decembri odišiel. Určite sa na mňa pozerá,“ dojatá si utierala slzy stekajúce po tvári. Okrem slovenskej herečky si rovnakú cenu vyslúžila i Češka Ivana Chýlová.

zuzana maurery hercova misia

V Košiciach však Zuzka nezahviezdila iba kvôli oceneniu, ale ohúrila aj schudnutou postavičkou. Pri odovzdávaní ceny zvolila čiernu blúzku s vášnivo červenou sukňou a na červenom koberci vytasila zase večerné šaty. V oboch prípadoch však stavila na sofistikovaný výstrih, ktorý zvádzal najmä pohľady mužov. Zuzana momentálne hviezdi v seriáli Oteckovia ako riaditeľka škôlky Tamara, no cenu si zaslúžila nielen za skvelé seriálové či filmové obsadenie, ale aj famózne herecké výkony na divadelných doskách. Len tak ďalej, bravó!

zuzana maurery art film fest 2018

zuzana maurery art film fest kosice

zuzana maurery milan lasica

zuzana maurery hercova misia kosice

zuzana maurery hercova misia

Zdroj: kosice.dnes24.sk, sme.sk | Foto: Instagram