Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová ohlásila náhle zrušenie plánovanej cesty do zahraničia, kde sa chcela spolupodieľať na podpore kandidátskeho statusu Ukrajiny do Európskej Únie. Dôvodom je pozitívny test na ochorenie, ktoré zostáva v našej spoločnosti ešte stále veľkým strašiakom.

Podľa medializovaných informácií sa Zuzana Čaputová nakazila novým typom koronavírusu, čo potvrdil aj pozitívny test. Kvôli neblahej skutočnosti tak bola nútená zrušiť úplne všetok naplánovaný program na najbližšie dni.

zuzana caputova

Hlava nášho štátu mala vo večerných hodinách vycestovať spolu s poľským prezidentom Andrzejom Dudom do Portugalska a Talianska, avšak namiesto toho sa zotavuje z covidu. Ochorenie má u nej našťastie zatiaľ len mierny priebeh, no pozornému oku televíznych divákov nemohli uniknúť symptómy naznačujúce zdravotné problémy už pri jej nedávnom prejave.

Čaputová sa pred mikrofón postavila s badateľne zachrípnutým hlasom a taktiež si musela odkašľať. Počas krátkeho príhovoru tak bolo poznať, že nie je úplne vo svojej koži. Spomínané príznaky si pozriete v priloženom videu.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Noviny.sk | Foto: Instagram/Zuzana_caputova