Milan získal ako posledný možnosť zmeniť svoj život vo finálnej časti prvej série relácie Extrémne premeny, ktorá bola odvysielaná uplynulý utorok. O to viac si váži príležitosť schudnúť, keďže trpel vážnymi zdravotnými problémami a syna mohol v športe podporovať iba spoza striedačky.

Milan Šilhavik má iba 43 rokov, no už teraz trpí spánkovým apnoe, čiže počas spánku prestáva dýchať. V priebehu lekárskej prehliadky však zažil poriadny šok, keď mu bolo oznámené, že má zvýšený cholesterol, cukor, a dokonca má aj pruh. I keď si to odhodlaný muž zrejme neuvedomoval, všetko zapríčinila predovšetkým jeho váha 157 kilogramov. Aj z tohto dôvodu sa s odhodlaním pustil do cvičenia a do úpravy stravovania.

Snáď najdôležitejšou motiváciou sa však pre Milana stal osemročný syn Jakubko, ktorý je pohybovo nadaný. Rád sa venuje hokeju či futbalu, no jeho obézny otec ho mohol povzbudzovať jedine za čiarou ihriska. Taktiež sa chceli vo dvojici venovať spoločnej vášni, a tou je motokros.

V priebehu natáčania sa utrápený muž priznal, že s jeho manželkou prechádzajú krízou, a dokonca už nebývali ani v spoločnej domácnosti. Počas chudnutia mu neverila a ani ho nepodporovala, no práve tréner Maroš Molnár ich dal opäť dokopy spoločnými aktivitami. A tak sa na finálnom vážení objavil šťastný muž s celou svojou rodinou. Radosť bola o to väčšia, keď zistil, že v priebehu roka schudol neuveriteľných 72 kilogramov! Dnes sa môže pýšiť váhou 85 kilogramov a my pred ním skláňame pomyselný klobúk!

Milan v minulosti

Milan v súčasnosti

Foto: Facebook