Akú šancu by ste mali na to, aby ste sa v päťdesiatych rokoch minulého storočia stali dobrou manželkou? Asi minimálnu. Hoci sa predstava dokonalej ženy v štýle retro spája s obrázkami stále usmiatych a dokonale upravených nóbl paničiek na obaloch mydla či prášku do pečiva, realita bola oveľa drastickejšia. Nuž, vtedajšie manželky mali dôvodov na zúfalstvo viac ako dosť. Priznajte sa, koľké z nasledujúcich pravidiel pre budúcu gazdinku by ste dokázali prehrýzť?

1.) Večera musí byť pripravená vždy načas! Naplánujte si čas, hoci aj v noci, tak, aby ste mali uvarený chutný a výživný pokrm, ktorý predložíte mužovi na stôl po jeho príchode z práce. Je to vhodný spôsob, ako mu ukázať, že vám na ňom záleží a starosť o jeho potreby vám leží na srdci. Muži prichádzajú domov vyhladnutí a pomyslenie, že ich na stole čaká chutná večera, ich oblaží na duši.

2retro

2.) Upravte sa! Vyhraďte si 15 minút na prípravu na jeho príchod, aby vás našiel sviežu a v dobrej nálade. Nalíčte sa, pekne sa oblečte, dajte si mašľu do vlasov! Váš muž strávil celý deň mimo domu a stretával len ľudí v pracovnom odeve. Doprajte mu pohľad na upravenú a sviežu manželku!

3.) Buďte veselé a prejavte svoj záujem! Jeho deň bol možno nudný a vašou úlohou je pozdvihnúť jeho náladu.

4.) Upracte neporiadok! Skontrolujte všetky miestnosti v dome, pozbierajte školské učebnice, hračky a dajte ich na miesto. Poutierajte stoly! Ak je chladno, zapáľte v krbe, pri ktorom si bude môcť odpočinúť. Ak ho uvidíte uvoľneného, bude to pre vás veľkým zadosťučinením.

1retro

5.) Pripravte deti! Umyte im tvár a ruky, učešte im vlasy, ak je treba, prezlečte im šaty. Váš muž ich vidí ako svojich malých anjelikov a musia tak aj vyzerať. Obmedzte akýkoľvek hluk po jeho príchode domov. Vypnite pračku i vysávač. Napomeňte deti, aby boli ticho a nevyrušovali krikom.

6.) Prejavte mu radosť z toho, že ho opäť vidíte! Privítajte ho s úsmevom a úprimnou snahou dbať o jeho spokojnosť! Počúvajte ho! Možno aj vy máte tisíc vecí na jazyku, ale toto nie je vhodný moment. Nechajte hovoriť najskôr jeho, pamätajte, že jeho názory a argumenty sú dôležitejšie, ako vaše.

7.) Je to on, kto musí byť stredobodom pozornosti! Nesťažujte sa, ak príde domov neskoro, strávi noc mimo domov, ak si vyjde na večeru bez vás, alebo vás neberie do spoločnosti. Skúste sa vžiť do jeho sveta, plného napätia a tlaku. Vašou úlohou je vytvoriť mu z domácnosti pokojný ostrov, kde si môže oddýchnuť.

3retro

8.) Keď príde domov, snažte sa, aby si mohol odpočinúť. Usaďte ho na pohodlné kreslo, majte vždy poruke teplý či osviežujúci nápoj! Ponúknite mu vankúš či prikrývku, vyzujte mu topánky a odložte ich na miesto. Nech váš hlas znie príjemne a upokojujúco!

9.) Nezaťažujte ho zbytočnými otázkami! Nepochybujte o jeho úsudku! Majte na pamäti, že on je pánom domu a má vždy právo uplatňovať svoju vôľu. Nemáte nijaké právo o tom diskutovať.

10.) Dobrá manželka vždy vie, kde je jej miesto!

Foto: Pinterest