19-ročná influencerka Sahar Tabar mala našliapnuté na skvelú popularitu na sociálnej sieti, kde vlastnú slávu vybudovala na úkor svetoznámej hviezdy Angeliny Jolie. Mladučká teenagerka z Iránu však nedomyslela, že v jej krajine sa na isté veci prizerajú inak, za čo schytala neuveriteľne krutý trest!

Iránski predstavitelia sledovali činnosť aktívnej dievčiny na Instagrame dlhší čas, neskôr usúdili, že jej konanie je v prudkom rozpore s dobrými spoločenskými mravmi. Slečna totiž našla záľubu v nevšednej premene na hollywoodsku herečku, čo však pripomínalo skôr zombie príšeru.

Hoci sa Sahar tvárila, že pravidelne podstupuje plastiky tváre, v skutočnosti vznikala väčšina jej desivej podobizne pomocou líčenia a programu na úpravu fotiek. Oficiálny profil trúfalej teenagerky s pol miliónom sledovateľov sa len tak hemžil hrôzostrašnými zábermi slávnej brunetky, pripomínajúcimi strašidelné halloweenske masky, neskôr bol dokonca vymazaný.

Za zosmiešnenie dobrého mena herečky a poškodzovanie mravnej výchovy mládeže odsúdili iránske orgány influencerku na celú dekádu vo väznici, ktorá je považovaná za jedno z najhorších zariadení sveta.

Zúfalá slečna poprosila o pomoc i samotnú Angelinu, ktorá sa jej skutočne zastala, avšak ani táto skutočnosť napokon sudcu nepresvedčila – Sahar Tabar v roku 2019 poputovala do väzenia! Do prípadu sa neskôr oprela aktivistka a dievčinu sa podarilo po 14 mesiacoch oslobodiť. Iránčanka sa po prepustení z basy vyjadrila, že si Instagram do mobilu už nikdy v živote nenainštaluje…

Fotky Sahary ako Angeliny si môžete pozrieť — TU —

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Instagram/sahartabar_officialfanpg