Bol vtipný, šarmantný a nechýbala mu iskra. Jeden z najvýraznejších policajtov filmovej histórie, známy predovšetkým zo série filmov ,,Policajná akadémia“, zomrel v pondelok v dome svojej dcéry vo veku 98 rokov. Médiám to oznámila jeho dcéra.

George Gaynes nebol len hercom, ale aj barytónovým spevákom. Pôsobil v rôznych operách v USA a dokonca aj v Európe. Herec, ktorý natočil stovky komédií a drám, sa preslávil účinkovaním vo filme ,,Tootsie“, no najväčší úspech zaznamenal ako popletená postava komandanta Erica Lassarda vo všetkých dieloch policajnej akadémie.

https://www.instagram.com/p/BB5fCipR5gs/?tagged=georgegaynes

George Gaynes sa narodil v Helsinkách ruskej matke a holandskému otcovi. Jeho strýkom bol herec Gregory Gaye, ktorý hral nacistického dôstojníka vo filme ,,Casablanca“Mladý George bol v druhej svetovej vojne presunutý do Španielska, čo prerušilo jeho narastajúcu opernú kariéru. Následne odcestoval do Británie, kde sa stal vojakom a po vojne odišiel do New Yorku. Tu si splnil svoj veľký sen a vstúpil do národnej opery napriek tomu, že sa vždy považoval viac za herca ako za speváka. Herec bol ženatý neuveriteľných 63 rokov s herečkou Allyn Ann McLerie, s ktorou mal jednu dcéru a syna. Ten však zomrel ešte v roku 1989 pri automobilovej nehode.

A ktorá scéna patrí medzi Georgove nezabudnuteľné?

Foto: Instagram | Video: Youtube