Ženské publikum, vystupujúci krásni muži, perfektná hudba a jedinečná atmosféra. Majstrovstvá sveta v pánskom striptíze sú udalosťou, ktorá sa nedá s ničím porovnať. Okrem nezabudnuteľného zážitku z profesionálne pripraveného vystúpenia sme stihli aj príjemný rozhovor s bývalým tanečníkom Diegom, ktorý má momentálne pod palcom uznávanú striptérsku skupinu –  Dirtyy Boyzz.

Majstrovstvá sveta v pánskom striptíze sú veľká vec a my sme tam nemohli chýbať. Vyspovedali sme skúseného tanečníka Diega, ktorý svojou prácou žije a aj keď keď sa tancu už aktívne nevenuje, pôsobí ako manažér populárnej skupiny Dirtyy Boyzz.

,,Začalo sa to počas študentských čias na jednej z diskoték, kde som sa len tak pre zábavu odhodlal na amatérsku súťaž a zatancoval si pred publikom.“ Diego súťaž vyhral a zapáčilo sa mu to natoľko, že sa rozhodol obvolať pár agentúr, ktoré sa venovali pánskym striptízom. Po siedmich rokoch aktívneho tancovania založil vlastnú skupinu, ktorú dnes vedie.

,,Práca striptéra nie je tak jednoduchá, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Dobrý striptér musí byť maximálne upravený, nesmie byť vtieravý a vulgárny, musí mať úctu k ženám a k svojej práci by mal pristupovať vážne a zodpovedne. Veľmi dôležitý je výber hudby, to je základ.“

Klasické vystúpenia málokedy ocenia odvedenú prácu tanečníka na profesionálnej úrovni, a tak sa v roku 2014 uskutočnili v Bratislave prvé Majstrovstvá Európy v pánskom striptíze. Následne o rok neskôr už mali účastníci možnosť pocítiť zadosťučinenie zo svojej práce na svetovej úrovni.

„Chceli sme stiptízu na Slovensku dodať viac vážnosti, skultúrniť tento druh zábavy a pozdvihnúť jeho povedomie.“

„Vyznie to úplne inak, keď vystúpenia podfarbíte červeným kobercom, známym moderátorom, ako je Binďo z rádia Európa2, či Robertom Rosenbergom a celkovou atmosférou šou. Chceli sme striptízu na Slovensku dodať viac vážnosti, skultúrniť tento druh zábavy a podzvihnúť jeho povedomie,“ hovorí Diego.

Chlapci počas vystúpenia zažijú kadečo – od letiacej spodnej bielizne až po viac alkoholom posmelené diváčky, ktorých, vďakabohu, nie je veľa, ale vyskytnú sa. Ženy sa zvyknú výborne baviť a počas šou zabudnú na každodenné starosti a užívajú si prítomnosť krásnych mužov tancujúcich iba pre ne.

Nuž, ako sa hovorí, aj majster tesár sa utne a povolanie striptéra neznamená výnimku. ,,Počas svojho premiérového vystúpenia som bol vo väčšom strese a zabudol som sa na konci vyzliecť :-).“ Na otázku, či chlapci predsa len nemali niekedy problémy s fanynkami, Diego prezradil, že počas svojej praxe pozoruje tri druhy diváčok: Ženy, ktoré ticho a pokojne sedia, popíjajú vínko a všetko v relatívnej tichosti pozorujú. Táto skupina je v prevahe. Potom sú tu odvážne dračice, ktoré sa naplno bavia, bez zábran vykrikujú, spievajú a tancujú spolu s tanečníkmi. A nakoniec vtieravé a miestami nepríjemné ženy, obyčajne po neprimeranom pití, tých je však minimum.

Ak ste si mysleli, že striptízom sa živia výlučne mladíci a po tridsiadke sa automaticky odchádza do striptérskeho dôchodku, tak vás musíme poopraviť. Najmladší člen skupiny „hriešnych chlapcov“ má síce 20, no najstarší 43 rokov. Čiže môžeme povedať, že v tejto brandži vek nehrá úlohu.

Profesia tanečníka pre dámy je fyzicky aj psychicky náročná, no vystúpenia sú zvyčajne počas víkendov, a tak majú členovia tímu Dirtyy Boyzz dostatok času na regeneráciu či rodinu. A o tom, že chalani robia svoju prácu s chuťou, vážnosťou a láskou, svedčia zástupy žien, ktoré sa na turné každoročne vracajú či práve tieto majstrovstvá, kde striptéri vystupujú súťažne.

Pánsky stiptíz je pre ženu zážitok, na ktorý bude dlho spomínať a ak bude mať možnosť, určite si ho bude chcieť vychutnať zas. Je to skvelá voľba pre divokú dámsku jazdu či obyčajné rozptýlenie, ktoré si zaslúži každá z nás.

Foto: Instagram, Facebook, giphy.com | Video: YouTube