Slovensko má za sebou ďalší ročník dúhového pochodu, na ktorom sa počas víkendu stretli v Bratislave nielen príslušníci LGBT komunity, ale aj osoby podporujúce ľudské práve lesieb, gejov, bise*uálnych a transgender ľudí. Známy policajt David Púchovský sa rozhodol, že práve na tomto podujatí sa odhodlá k svojmu coming-outu.

Aktívneho príslušníka Policajného zboru evidujú všetci, ktorí na Facebooku sledujú oficiálnu stránku slovenskej polície. David Púchovský sa vo svojej práci denne prihovára viac ako polmilióna ľuďom. Teraz sa národu zdôveril s mimoriadne citlivou súkromnou záležitosťou – na dúhovom pochode predstúpil pred dav a verejne priznal, že je gej.

david púchovský

David svoj prejav, z ktorého naskakujú zimomriavky, následne publikoval aj na Instagrame. V úvode poďakoval všetkým, ktorí ho v sobotnom vystúpení podporili, uvedomujúc si, že môžu prísť obrovské hejty. Rozhodnutie vykričať do sveta pravdu prišlo zo štyroch dôvodov.

,,Prvý, chcel som prelomiť ľady a ukázať, že v polícii je mnoho teplých policajtiek a policajtov. Zďaleka nie som sám. Nie som prvý ani posledný. Druhý, chcel som Vám odkázať, že v polícii je množstvo čestných, spravodlivých a empatických policajtiek a policajtov, ktorí sú pripravení Vám pomôcť v boji proti nenávisti. Polícia musí stáť na strane lásky,“ znejú slová mladíka, ktorý napriek veľkým obavám prelomil mlčanie. Stalo sa tak i kvôli tínedžerom nachádzajúcim sa v rovnakej situácii. ,,Čelia obvorskej vlne nenávisti, ktorú šíria aj významné osobnosti. Chcem im odkázať, aby sa za seba nehanbili, aby sa nehanbili za lásku, veď niekoho milovať nie je trestný čin,“ odkazuje David. Posledný dôvod je splatenie dlhu.

,,Voči mne, voči nám, voči nášmu 12-ročnému vzťahu, ktorý hibernuje. Hibernuje z rôznych dôvodov, nebudem Vás tým zaťažovať, ale jeden z hlavných bol môj strach. Strach prejaviť lásku. Strach zo zla a nenávisti. Bál som sa Ťa pohladiť, tobôž pobozkať, dotknúť, či venovať milý pohľad. Pripravil som nás o krásne momenty. Už sa to nedá vziať späť… Je mi to ľúto,“ pokračuje v šokujúcej spovedi úspešný poručík, ktorý na záver uvádza, že v 33 rokoch konečne vyhral svoj boj.

,,Som na seba hrdý, vážim si sám seba a som pripravený viesť plnohodnotný život. Láska je odvaha, nič na svete ju nikdy neporazí. Milujem Ťa!“ uzavrel svoj odvážny výstup Púchovský, za čo sa mu na Pride dostalo veľkého potlesku.

David Púchovský predstúpil pred dav na Pride

Zdroj/Foto: Instagram/davidpuchovsky, Facebook/Denník N