Z času na čas sa všetci podceňujeme a porovnávame s ostatnými. Všetko to začína takým tichým hláskom, ktorý sa pýta: “Prečo nie ja? Nie som dosť dobrý? Prečo je taká obľúbená? Majú tak veľmi radi aj mňa?“ Je ale obrovská chyba sa tomuto hlasu podriadiť. Všetci sme iní a tak to má jednoducho byť. Ako sa prestať porovnávať s okolím a premeniť svoje vlastné ,,JA“ na výhodu?

 

Buďte radi za to, čo máte

Ľudia vždy bojujú s vlastným egom. To, ako sa na vás ostatní pozerajú, je spôsob, akým definujú svoje nemožnosti, čo zase definuje to, čo máte vy. Takže sa naučte oceniť všetko dostupné, zamerajte sa na to a buďte za to vďačné. Skúste napísať na kus papiera nejaké osobné vlastnosti, za ktoré ste rady, aby ste sa cítili lepšie a jedinečne. Môže to chvíľu trvať, ale určite nájdete mnoho vecí, ktoré vás robia práve vami!

Nepredpokladajte

Nikdy nie je nič jasné hneď na prvý pohľad. Môžete síce vidieť zamilovaný šťastný pár, ale nepoznáte vnútro ich vzťahu. Jeden z nich môže trpieť hlbokým odmietnutím a s druhým je len preto, aby narýchlo vyliečil svoje zlomené srdce. To, že niekto vyzerá šťastne ešte neznamená, že šťastný aj v skutočnosti je. A preto neprepokladajte, nepýtajte sa ,,prečo“ to tak nie je aj u vás, nakoľko nikdy nevidíte do hĺbky.

Skúste to v dobrom

Existujú ľudia, ktorí sa porovnávajú s ostatnými v snahe zlepšiť sa tak, aby boli spokojní sami so sebou. V tomto prípade je prijatá inšpirácia určite pozitívnym porovnávaním. Avšak pozor, taktiež existujú ľudia, ktorí to robia len preto, aby uspokojili svoje ego. To ich však privádza len k úzkosti, depresii a nízkemu sebavedomiu. Najlepšou vecou je porovnať osobu, ktorou ste boli v minulosti a osobu, ktorou ste dnes.

Môžete so sebou uzavrieť dohodu – ak sa mi podarí neporovnávať sa s ostanými aspoň mesiac, tak si doprajem nejaký výlet, kúpim si tie pekné drahé topánky, atď. Ale – stále môžete porušiť pravidlá alebo dohody, ktoré ste si dali sami so sebou, aby ste uspokojili svoje potreby. Existujú totiž určité veci, ktoré nikdy nebudete môcť zmeniť a je to v poriadku. Prijimite to, milujte sa a žite! :)

Zdroj: allwomenstalk.com | Foto: pixabay.com