Pri otvorení šampanského alebo pri prvom odpálení ohňostrojov mnohí z vás premýšľajú nad tým, čím bol predchádzajúci rok výnimočný. Čo keby ste si vytvorili zoznam svojich prianí, tzv. WISH LIST a urobili rok 2016 časom splnených snov? 

Všetci sú tak trochu nastavení na bilancovanie, spomínanie si na veselé i smutné chvíle, na radosti i starosti uplynulého roka. I keď sa vo svete stali rôzne nepriaznivé udalosti, nechajte vaše veštecké schopnosti bokom a nehľaďte na rok 2016 ako na strašný, hrozný, ba dokonca ako posledný. Myslite na to, že ako si ho začneme písať vy, taký bude. Máte nových 365 dní na to, aby ste napísali knihu svojho života. Nezabúdajte však, že v nej tlačidlo DELETE neexistuje.

Určite ste už počuli o wishliste alebo o zozname prianí. Obľubujú ho aj scenáristi klasických romantických filmov, v ktorých sa pravidelne objavuje najmä u ženských hrdiniek. Pripravte si papier, pero a dajte si konečné číslo cieľov, ktoré by ste chceli tento rok splniť. Dbajte však na to, aby to neboli len prázdne méty. Neplánujte body, o ktorých už teraz viete, že sú nereálne. Ako príklad uvedieme: ,,stať sa kozmonautom.“ Ok, v našom prípade nereálne, pre iného možno nie. 🙂 Predsavzajte si také želania, na ktoré budete po prečítaní myslieť každý deň a budete sa snažiť o ich reálne dosiahnutie. Verte, že vás nič nepoteší viac ako fakt, že si daný bod zo zoznamu odfajknete alebo podčiarknete ako splnený.

„MáTe 365 dní na to, aby sTe napísali knihu svojho života. Nezabúdajte však, že v nej tlačidlo DELETE neexistuje.“

Naša čitateľka Monika nám poslala niektoré svoje ciele. S jej súhlasom ich uvádzame ako námety pre tie vaše:

  • zmeniť zamestnanie
  • udržiavať dobré vzťahy so súrodencami
  • zarobiť svojich prvých 10 000 € za rok (nesmejte sa, máte na to ešte 12 mesiacov) 🙂
  • zažiť moju prvú dovolenku pri mori (najlepšie v Bulharsku)

Avšak nezabúdajte, každý z nás má iný životný príbeh, iné ciele a iné možnosti. Boháč si nebude priať ďalšie tri nové autá, chudobný si nebude priať viac chudoby. Snažte sa ho vyplniť naozaj poctivo a ktovie, možno sa vám ich podarí splniť aj všetky. Učiňte tak už dnes a na sklonku ďalšieho roka sa nám môžete pochváliť, koľko ste toho svojím vlastným pričinením zvládli. Navyše, zistíte či dokážete v niečom vytrvať, naberiete nové sebavedomie, možno sa váš život od základov zmení.

Za celú redakciu držíme palce 🙂