Muž a žena sú skutočne akoby z dvoch rozličných planét a ich spolužitie vie byť občas naozaj veľmi pestré. Zdieľanie spoločného priestoru na život prináša mnoho úskalí najmä v komunikácii, ale tiež v rozdielnom chápaní vecí a aj určitom praktickom ohľade. Tieto „skúšky“ však neobídu nikoho a povedzme si rovno, že po rokoch strávených v spoločnej domácnosti sa na tom človek neraz zasmeje.

 

1. Kúpeľňa sa zrazu zdá byť menšia, ale nie je.

To len pribudla kozmetika, ktorá zaberá minimálne tri poličky. V tejto miestnosti sa však tiež človek nevyhne ranným debatám, keď spokojný muž sedí na záchode a absolútne bezprostredne s vami rozoberá plány dňa.

2. Už je pánom vášho spánku niekto iný.

Keď sa zobudí partner, zvyčajne už z nudy zobudí aj vás. Prípadne vás ohľaduplne nechá spať, no jeho „tiché“ chodenie po príbytku vám už spať nedovolí.

3. Rozdielne uhly pohľadu.

Jeden z vás vidí úplný chaos a ten druhý dokonalý systém. ,,Prečo si to neodložil? Ako to skladáš? Kam si to dal?“ Nepochybujeme, že sa v tom nájde každý.

skladanie

4. Už nemôžete bezhlavo míňať, lebo peniaze sú spoločné.

Každý výdavok už konzultujete s partnerom a nie, ako argument určite neobstojí, že tá kabelka je úžasná a vy ju nutne potrebujete.

nakupovanie

5. Budeš ešte?

Nenápadne sa s vami podelí o jedlo, aby vám následne mohol polovicu zjesť.

6. Bez partnera

Keď sa niekde objavíte bez partnera, všetci sa zaujímajú viac o to, kde je, než o to, ako sa máte.

7. Každý má svoje „divné“ chvíľky.

Bežne príde domov a sám za zatvorenými dverami ich prejaví. Avšak teraz ste už dvaja, a tak sa stávajú veľmi komické situácie ako vás napr. partner našiel spievať v sprche obľúbenú pesničku, alebo tancovať najnovšiu choreografiu nahú po byte.

emma stone

8. Nezhody vznikajú najmä ohľadom vecí, ktoré „potrebujete“.

Pre chlapa nie je dôležité, že vy potrebujete nový mixér, tak ako pre vás nie je dôležité, že on potrebuje novú sadu náradia.

dievcatko

9. Po se*e už nenasleduje nežné maznanie…

…ale praktické debaty o tom, čo treba kúpiť a vybaviť.

10. Na záver niečo, v čom sa určite nájde každý jeden pár.

Spoločné čakanie na najnovší diel vášho obľúbeného seriálu a vyčítavá otázka: „Ty si ho vážne pozeral bezo mňa?“

shocked

Zdroj: cosmopolitan.com | Foto: giphy.com