Neviete si nájsť ideálny make-up na leto? Horúce dni vám sťažujú výber tých správnych líčidiel? Ráno strávite hodiny pred zrkadlom a poobede už nemáte ani stopy make-upu na tvári? Poradíme vám, ako sa týmto nepríjemnostiam vyhnúť a zároveň vyzerať trendy.

V lete je najlepší žiadny make-up alebo len s veľmi ľahkou textúrou. Masívnymi nánosmi zbytočne zaťažujete pleť, tvoria sa vám póry a pokožka nedýcha. Navyše, vďaka opáleniu môže mať vaša tvár hneď niekoľko odtieňov a bude sa vám veľmi ťažko hľadať ten správny tón make- upu. Nakoľko líčka bývajú vďaka slnku výraznejšie, čelo tmavšie a zvyšok tváre o odtieň bledší, úplne vám postačí BB alebo CC krém. Niektoré dámy si vystačia aj s bronzerom a korektorom. Ľahko zjednotíte tón pleti a zvýrazníte líčka.

Túto letnú sezónu nezabudnite ani na oči a oživte si ich farebnými ceruzkami alebo tieňmi. Trendy sú trblietavé bronzové, hnedé, zelené či modré. Ideálny typ na večernú letnú párty! Stačí ak si tieň aplikujete len na pohyblivé viečko a zvýraznite oko tekutou čiernou linkou. Garantujeme vám, že budete neodolateľná. Ak sú na vás tiene príliš vyzývavé, skúste použiť iba ceruzku. Spravte si výraznú hornú linku a samozrejme, nezabudnite na čiernu špirálu. Očiam dodá primeraný dramatický a sexy výraz.

oko

K trblietavým očným tieňom sa perfektne hodí matný rúž. Efektívne bude kontrastovať k výrazným očiam. Pred tým, ako si ho nanesiete, vaše pery poriadne hydratujte. Rúž tak lepšie sadne a dlhšie vydrží. Žiadne dlhé hodiny strávené pred zrkadlom. S novými trendmi ste hotová za pätnásť minút a môžete vyraziť do ulíc. 🙂

Foto: Pinterest