V roku 1999 vznikla dvoch členov kapely HEX myšlienka usporiadať festival, na ktorom by sa stretli spriatelené kapely a tak vznikla tradícia, ktorá sa ťahá už 17-tym rokom. Stále na tom istom mieste v Trenčianskych Bohuslaviciach sa každoročne usporadúva multižánrový festival Žákovic Open, ktorý štartuje tento piatok 21.7.2017. Brány festivalu sa otvoria o 12.00 hodine a zavrú končiac nedeľou.

Návštevníci sa môžu tešiť na zaujímavý line-up. Samozrejme nebude chýbať kapela HEX. Po prvýkrát tu vystúpi originálna Katarzia. Do Bošáckej doliny mieria aj Tata Bojs, Le Payaco, Čad, Billy Barman, Lavagance, VEC & SUPA, Medial Banana či Fuera Fondo.

„Som nesmierne rád, že sa nám darí robiť festival, ktorý si za tie roky našiel stabilnú fanúšikovskú základňu a ktorý nie je žánrovo ohraničený. Som rád, že pribúdajú aj noví návštevníci, ktorí ocenia fantastickú a naozaj jedinečnú atmosféru. Teší nás aj pochvala samotných muzikantov a ich konštatovanie, že Žákovic je pre nich jedna z top akcií leta. Z celého srdca pozývam všetkých, ktorí ešte náš festival nenavštívili, aby si prišli užiť dva nádherné dni, oddýchnuť si a stretnúť kopec krásnych ľudí,“ pozýva na festival Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Viac infowww.zakovicopen.sk | Foto: Pavol Karell