Tak ako sa mení móda pri textilnom dizajne, mení sa aj v nábytkárstve, kuchyni pri varení, či dokonca pečení. Je teda jasné, že trendy sa menia aj pri účesoch a líčení. V posledných sezónach vedie v beauty svete strobing, ktorému okrem bežných smrteľníčok podľahli aj svetové celebrity!

Matná pleť upravená púdrom nie je vo svete beauty už dlhší čas vítaná. Vďaka tejto kozmetickej vychytávke totiž pôsobí opticky staršie, zviditeľnuje vrásky a na pohľad je suchá a fádna. To však neznamená, že je v poriadku mať tvár mastnú a neupravenú.

Vizážisti v posledných sezónach stavili na nový trend zvaný STROBING. Vzhľad pleti by mal byť, minimálne na pohľad, svieži a zdravý, skrátka šťavnatý. Tento výsledok docielite práve použitím rozjasňovača, ktorý by ste mali pre dokonalý efekt nanášať na stred čela, pod obočie, na lícne kosti, stred brady a nad hornú peru pod nos. Rozjasňovač môžete jemne naniesť aj na špičku brady a do kútikov očí. V žiadnom prípade ho však nenanášajte na celú tvár a tiež sa mu vyhnite, pokiaľ máte na tvári nedokonalosti, ako napríklad vyrážky. Pokiaľ by ste ho aplikovali na aknóznu pleť, nedokonalosti by boli zbytočne výraznejšie, a to predsa nechce žiadna z nás.

To, aký spôsob aplikácie zvolíte, je na vás, či už prstami, štetcom alebo špongiou, hlavne ho rozotierajte dostratena. Pozor si však dávajte aj pri výbere odtieňa, keďže rozjasňovač má zvýrazniť váš prirodzený odtieň pleti. S výberom sa pre istotu poraďte so skúsenou predavačkou. V ponuke nájdete skutočne širokú škálu rozjasňovačov od púdrových cez krémové až po tekuté. Určite nájdete ten pravý pre vás, či už cenovo ale konzistenciou.

Foto: Instagram | Video: YouTube