Poznáme to každá jedna – varíme, žehlíme, perieme a náš milovaný nás nie a nie oceniť. Slovenská speváčka Tya hodila krivdu nežnejšieho pohlavia na papier a vznikla z toho táto kontroverzná skladba. Stotožníte sa s ňou?

Tya išla v šľapajách svetovej speváčky Jennifer Lopez, keď si od nej vypožičala nadčasový námet na pesničku. Zatiaľ čo feministický song „Ain’t your mama“ od J-Lo sa stal megahitom, budúcnosť tohto slovenského počinu je doposiaľ nejasná. Koncept sa stal totiž terčom kritiky a poslucháči si nemôžu pomôcť – je to trápne!

TOTO je však názor primárne mužského publika, ktoré sa speváčkiným nákladom cíti pochopiteľne dotknuté. A čo hovorí o pesničke samotná autorka? „Celá pieseň vznikla veľmi spontánne. Chceli sme s producentom spraviť rýchlejšiu tanečnú pesničku. Keď nám Tomáš poslal text veľmi sme sa na ňom zabávali, lebo je veľmi vtipný, ale zároveň aj veľmi realistický zobrazenie našej spoločnosti a vzťahov medzi mužom a ženou. Refrén piesne je v podstate slovné spojenie Zjedz kompót, ktoré ma vyjadriť vzdor a odpor žien k takým mužom, o ktorých v piesni spievam,“ prezrádza Tya.

Čo si o pesničke myslíte vy? Stotožňujete sa ňou?

Zdroj|Foto: YouTube