Nezvyčajný prípad riešili lekári v Indickom meste Tamilnádu. Do nemocnice prišla žena s tým, že ju niečo svrbí v nose a má pocit, ako by sa to hýbalo. Keď sa zistilo, čo to je, všetci ostali doslova šokovaní!

42-ročná Selvi sa prebudila na nepríjemný pocit v nose, ktorý najprv pripisovala začínajúcej chrípke. Kedže sa to do rána nezlepšovalo, rozhodla sa vyhľadať lekársku pomoc. V doprovode svojho zaťa vyrazila do nemocnice, odkiaľ ju poslali na vyšetrenie do ďalšieho zariadenia, v ktorom predpokladali výrastky v nose.

Potom sa vybrali do ďalšej nemocnice, kde jej urobili röntgen hlavy, ktorý potvrdil, že má v hlave cudzie, hýbajúce sa teleso. V štvrtej nemocnici odhalili, že sa jej do hlavy cez nos dostal dospelý šváb. Bol zaseknutý v priestore medzi očami a mozgom. Lekárom trvalo 45 minút, kým sa im ho pomocou odsávania a kliešťov podarilo vytiahnuť.

Šváb bol po vytiahnutí stále nažive. Ak by žena nevyhľadala lekársku pomoc včas a votrelec by v jej tele uhynul, mohla by dostať infekciu mozgu, čo by malo fatálne následky.

Foto: gratisography.com, pixabay.com