Kedy sú ženy najkrajšie? V tichých okamihoch, keď sa ešte v polospánku nachádzajú na pomedzí vlastného vnútorného sveta a sveta, ktorý ich čaká tam vonku. Bez masky, keď sú samé sebou a žiaria. Pri prebúdzaní.

Väčšina žien, najmä ak sa prebúdza vedľa partnera, má potrebu potichu sa vyplížiť z postele a prinajmenšom si umyť zuby a učesať sa. V skutočnosti sú však práve tieto chvíle a momenty otvorenosti, uvoľnenosti a spontánnosti pre mužov najkrajšie. Slobodné vlasy, oddýchnutá pleť, ranný rozospatý úsmev. Pánska košeľa, tričko, najlepšie úplne nič. Keď prvýkrát žena ráno otvorí oči a jej pohľad je venovaný práve jemu. Po spoločnej noci, po spánku v objatí, po celom živote prežitom spolu. To, ako žena vyzerá pri prebúdzaní je esenciou ženskosti. Je to fenomén často zobrazovaný v mnohých filmoch. Nie je to náhoda. Sila a jedinečnosť okamihu, ktorý je taký prchavý, neustále láka na jeho zachytenie a uchopenie. Malý moment dňa, ktorý možno príde aj zajtra a na ďalší deň.

Fotografka Véronique Vial zachytila známe ženy ráno hneď po prebudení. Podarilo sa jej vytvoriť intímnu, uvoľnenú atmosféru, v ktorej mohli byť samé sebou. Bez make-upu, starostí z toho, čo si kto pomyslí, len s vlastnými myšlienkami.

Nechajte sa inšpirovať týmito fotografiami:

Tatjana Patitz

ráno I

Ione Skye

ráno II

Milla Jovovich

ráno III

Sofia Coppola

ráno V

Demi Moore

ráno VI

Naomi Campbell

ráno VIII

Denise Richards

ráno IX

Claire Forlani

ráno X

Julianne Moore

ráno XI

Stefanie Smith

ráno XIII

Helena Christensen

ráno XV

Reese Witherspoon

ráno XVI

Alexandra Stewart

ráno XVII

Laura Harring

ráno XVIII

Julia Stiles

7

Foto: classiq.me, brightside.me, Pinterest