Tehotenstvo je nádherným obdobím v živote každej ženy, ak si odrátame ranné nevoľnosti, priberanie na váhe a opuchnuté nohy. No čo robiť v prípade, ak o svojom tehotenstve vôbec netušíte, menštruáciu máte pravidelnú, užívate tabletky a nepriberáte na váhe? Stávajú sa aj takéto prípady a na svete ich je v poslednom období čoraz viac.

Takúto situáciu zažil aj mladý pár z Británie. Len 24-ročná Sasha Hood v jeden večer zacítila silné bolesti brucha, no vzala si tabletku a na druhý deň išla do práce. Nevoľnosť sa však vrátila, a preto bola nútená vyhľadať lekársku pomoc. Na veľké prekvapenie ju doktor informoval, že je tehotná už 28 až 32 týždňov! Sasha brala pravidelne antikoncepciu, mala menštruáciu a bruško sa jej vôbec nezväčšovalo. Jej partner Marc si však vydýchol, pretože sa bál, že je Sasha chorá.

Lekári poslali mladý pár domov, kde si budúca mamička napustila vaňu, aby sa jej uľavilo od bolesti. V tejto chvíli však pocítila, že dieťatko sa pýta na svet a musí tlačiť. Do nemocnice už prísť nestíhali, a preto Marc zavolal na zdravotnú službu, ktorá mu podávala presné inštrukcie, čo musí urobiť. Po domácom pôrode, kedy sa bábätko nenadýchlo, pocítili mladí rodičia strach, pretože malo okolo krku omotanú pupočnú šnúru. Marc mu ju pomocou inštrukcií zdravotnej služby odstránil a nakoniec všetko dobre dopadlo. Synček dostalo meno Theo, čo v gréckej mytológii znamená boží dar. Všetci priatelia a rodina ostali v šoku, tak isto ako mladí rodičia, ktorí neboli na príchod dieťatka vôbec pripravení. Najbližší príbuzní im však rýchlo nakúpili potrebné veci a teraz sa všetci môžu tešiť z malého Thea. 🙂

5 4 1 2 3

Foto: Facebook