Sebavedomie a krása. Dve veci, po ktorých túži každá žena a ktoré sú tak trošku neoddeliteľné, pretože ak je žena sebavedomá, vyžaruje z nej niečo, čo je pre okolie príťažlivé a lákavé, a práve to ju robí krásnou. Dosiahnite to aj vy! [sociallocker]

 

Zbavte sa vecí, ktoré vás brzdia

Prvá vec, ktorú musíte na ceste za sebavedomím, ale hlavne za vlastným šťastím spraviť, je zbaviť sa všetkého, čo má na vás negatívny vplyv. Môže to byť akákoľvek osoba, falošná kamarátka, človek, ktorý vám neustále podráža nohy alebo vás zosmiešňuje, či dokonca aj váš partner. Ak cítite, že s ním nie ste šťastná, že potrebujete niečo viac, alebo ak vám akokoľvek ubližuje, nebojte sa ho poslať kade ľahšie. Možno je to práve on, ktorý z vás vysal všetko vaše sebavedomie. Zabudnite naňho a sústreďte sa iba na seba. Zbavte sa všetkých vecí, ktoré vo vás vyvolávajú nepríjemné spomienky. Fotky či darčeky od ľudí, ktorí vás sklamali.

Usmievajte sa

Úsmev na vašej tvári je stokrát krajší ako akékoľvek množstvo mejkapu a šminiek. Usmievajte sa a spravte tak radosť nielen sebe, ale aj všetkým naokolo. Že je na úsmev potrebná aj dobrá nálada? Žiadny problém, vykúzlite si ju sama! Hneď ráno, keď sa prebudíte, pomyslite na niečo pekné, niečo, čo vás teší a napĺňa, čo vás inšpiruje. Nemyslite na to, že sa vám nechce vstávať do práce a že máte veľa povinností. Už len to, že je vonku krásne a slnečno, je dôvod na úsmev a dobrú náladu. Nezabúdajte na to!

Urobte si radosť

Aspoň raz za čas si skúste dopriať niečo, čo vás poteší. Môže to byť hocijaká maličkosť. Oblečenie, kabelka, nová kniha, masáž, nebojte sa experimentovať. Skúste niečo, čo ste ešte nikdy neskúsili. Nový účes či farba vlasov vás zmení na nepoznanie a okrem toho, vaša zmena všetkých prekvapí. Určite sa dočkáte nejednej pochvaly, ako vám to pristane. A sebavedomie môže rásť.

Už len to, že je vonku krásne a slnečno, je dôvod na úsmev a dobrú náladu

Nájdite si hobby, ktoré vás baví

Začnite sa venovať nejakej aktivite, ktorá vás skutočne napĺňa a baví, nech je to čokoľvek. Čítanie, lúštenie krížoviek, či dokonca háčkovanie? Nie je podstatné čo robíte, ale to, že vás to robí šťastnou. Nejaká športová aktivita by tiež nebola odveci. Okrem toho, že sa budete cítiť lepšie, zdravšie a budete mať viac energie, spálite aj nejaké tie kalórie a kilečká pôjdu dole samé. V žiadnom prípade sa nemusíte mučiť vo fitku. Stačí, ak si trošku zatancujete alebo zaplávate. Je to také jednoduché. [/sociallocker]