Volá sa Johanna Quaas, pochádza z Nemecka a má neuveriteľných 93 rokov. Už od roku 2012 jej meno figuruje v Guinessovej knihe, kde kráľuje ako najstaršia gymnastka sveta. Pri pohľade na jej akrobatické kúsky a perfektne vytrénovanú postavu ľudia zostávajú v nemom úžase. 

Ohybná babička športový talent rozvíja už od útleho detstva. Prvú súťaž absolvovala ako 9-ročná, následne ju zlákal vrh guľou a nakoniec sa začala venovať trénerstvu. Známa bola hlavne v rodnom Nemecku, no jej sláva sa začala v posledných rokoch šíriť i do sveta, a to vďaka YouTube videám, na ktorých športovkyňa predvádza na svoj vek priam dych vyrážajúce kúsky.

Špecializáciou vitálnej starenky sú cviky na paralelných tyčiach a fanúšikovia ju spoznávajú najmä v typickom zamatovom outfite zelenej farby. Choreografia vyžaduje hlavne silu v rukách a ramenách, ktoré v komplikovaných pozíciách udržujú celú váhu tela. Svoj život prakticky zasvätila tomuto nádhernému športu a pre magazín Independent povedala: „Moja tvár je stará, ale srdce mladé. Možno, že deň, kedy prestanem robiť gymnastiku, bude aj dňom, kedy zomriem.“ Silné slová!

Choreografia Johanny:

johanna quaas
najstarsia gymnastka na svete
johanna quaas najstarsia gymnastka na svete

Zdroj: independent.co.uk | Foto: Twitter | Video: Instagram, streamable.com