Či už pri dobrom filme alebo počas pohodového večera u priateľov, každá z nás si nepochybne z času na čas rada zamaškrtí. Ani sa nenazdáme a pod ruku nám padnú slané tyčinky, praclíky, čipsy či iné dobroty. Dávajte si však pozor, s nimi totiž prichádzajú ruka v ruke aj nechcené kalórie!

 

Zdravé trendy mýlia!

Ak patríte medzi ženy, ktoré nedokážu odolávať kalorickým jedlám, v dnešnej dobe ste možno aj vy podľahli trendom nahrádzať ich ,,zdravšími“ fit verziami. Nie je ničím výnimočným, že klasické zemiakové lupienky dnes konzumenti menia za zeleninovú alternatívu, pričom Charlotte Sitling-Reed, odborníčka na výživu upozorňuje, že zeleninové chipsy sú pre naše telo ešte horšie, ba dokonca z nich priberáme viac!

cipsy

Viac tuku ako zeleniny

Snack zo ,,sladkých zemiakov, mrkvy či repy“. Tento typ čipsov obsahuje len dve tretiny zeleniny, zvyšok tvorí soľ a olej. Napríklad 40 gramový balíček zeleninových čipsov má rovnaké množstvo tuku ako slané pringlesky a až dvojnásobok tuku v porovnaní so sladkou tyčinkou Mars!

Zdravé čipsy neexistujú!

„Videla som to napríklad v klinikách na chudnutie, kde klienti zjedli dvojitú bežnú porciu týchto čipsov, pretože boli presvedčení, že sú zdravé,“ tvrdí odborníčka. Aj v prípade, že ste v mylnom domnení podľahli chuti „zdravých čipsov“, dávajte si pozor, ide totiž skôr o marketingový ťah. Ľudia sú dnes totiž schopní siahať po zdanlivo zdravej výžive, ktorou môžu aspoň sčasti uspokojiť svoje mlsné jazýčky. Skúste sa radšej zakusnúť do klasickej mrkvy či jablka, garantujeme vám, že pocit zo stravovania budete mať omnoho lepší! :)

pringles

Zdroj: independent.co.uk | Foto: Instagram, Twitter