Dnes je úplne bežné, ak si na dovolenke v Turecku či Egypte splašíte schopného chlapa, budete s ním pár krát skypovať, neskôr si kúpi letenku na Slovensko, rodičia ho schvália. O pár mesiacov  za ním letíte vy a o ďalších pár dní na vás vytiahne prsteň. (Nebuďte tak prekvapené, to dôležité už určite vytiahol oveľa skôr) 🙂

A svadba je na spadnutie. Rovnako je už bežné, že sa Slovenky vydajú za cudzinca bez toho, aby vôbec tušili o zvykoch a kultúre jeho krajiny.

Švédsko

Ani nemusíme chodiť ďaleko. Ak na švédskej svadbe odídete z obradu, všetky prítomné ženy sa postavia a bozkávajú ženícha dovtedy, kým sa nevesta nevráti. Rovnako to platí aj v prípade, že by si odskočil ženích.

Čína

Ak by ste si našli toho pravého v Číne, museli by ste mesiac do svadby, presne hodinu denne, vyplakávať. A povinne.

Francúzsko

Ak ste si mysleli, že čudné zvyky platia len vo východných krajinách a vôbec sa netýkajú Európy, dovoľte nám vyviesť vás z omylu. Vo Francúzsku si musia rodinní príslušníci ľahnúť do hliny, zatiaľ čo novomanželia budú chodiť po ich chrbtoch.

2

Afrika

Prejdime trocha k väčšej exotike. Viaceré z nás možno prišli práve na chuť tomu ,,väčšiemu“. A to nehovoríme o exotike 🙂 V niektorých častiach Afriky je zvykom, že matka ženícha odchádza do spálne s novomanželmi. Zvyšok si viete domyslieť.

Borneo

V Borneu majú novomanželia zákaz 3 dni po svadbe navštíviť toaletu.

India

V Indii sa musia ženy zosobášiť najskôr so stromom, až potom so skutočným mužom.

Tak čo? Nakoniec je dobrý aj ten Jožko od susedov čo? 🙂

Foto: Facebook