Po speváčke Tine akoby sa zľahla zem. Pre tých, ktorí sa divili, kde sa kráska podela a čo sa s ňou vlastne stalo, prináša umelkyňa šokujúce a intímne odhalenie – lekári jej diagnostikovali veľmi vážne ochorenie, sklerózu multiplex. 

Tinin Instagram je prešpikovaný pozitívnymi príspevkami – speváčka na záberoch žiari ako slniečko v obklopení svojej milovanej rodiny, a tak by sa fanúšikom mohlo zdať, že je všetko v najlepšom poriadku. Ak si však rozkliknete jednu z mnohých fotografií, na ktorých sa Tina prekvapivo smeje od ucha k uchu, odhalíte krutú pravdu. Cez svoj instagramový profil sa rozhodla s celým svetom podeliť o svoje trápenie, ktorým je zákerná skleróza multiplex.

Ide o chronické ochorenie centrálnej nervovej sústavy, ktoré sa nedá úplne vyliečiť. Dochádza pri nej k poškodeniu myelínových obalov, chrániacich naše nervové vlákna, dôsledkom čoho sa vzduch nešíri tak, ako by sa mal. Choroba napáda zrakový nerv, čo spôsobuje zahmlené videnie a bolesti očných svalov. Ďalším príznakom je mravčenie a tŕpnutie v oblasti pásu a niekedy sa stav môže podobať tomu, ktorý máme po konzumácii alkoholu – dvojité videnie, tackanie sa, závrate.

tina

Tina sa snaží aj naprieť smutnej správe ostať pozitívna a na chorobu sa díva ako na dar. Netají sa ani tým, že neberie lieky a nenavštevuje lekárov. Prečítajte si jej silné a dojímavé vyjadrenie k ochoreniu >>>TU<<<.

Zdroj: Instagram, Wikipédia | Foto: Instagram