Príjemne vyhriata teplá izba, vianočný stromček, na ktorom zostali len svetielka, pretože všetky salónky sú už len vzduchom naplnené obaly, stôl plný jedla, klasické rozprávky. Jeden deň, druhý a kilečká v kresle pred televízorom nejak naberajú na svojom množstve. Aj vy sa vidíte v tomto obraze?

Ale buďme úprimné, ktorá z nás si po vianočných sviatkoch kúpi permanentku do posilňovne či fitcentra? Cvičenie neznamená len namáhavé akrobatické výkony, drahú kúpu najnáročnejších strojov s prísľubom štíhlej línie! Ako sa zbaviť nadbytočných sviatočných kíl a pritom sa zabaviť? Máme pre vás zopár tipov!

Ľadová línia

Naša čitateľka Lucka má pre vás jeden výborný tip! ,,Pod stromčekom ma tento rok čakalo jedno milé prekvapenie. Ľadové korčule. Naposledy som bola na zimnom štadióne pred piatimi rokmi, no týmto jemným postrčením som sa na ľade a nestabilných topánkach ocitla zas. Mojim šťastím bola psychická podpora od kamarátky, ktorá ma neustále utešovala: ,,Neboj sa, nezomrieš!“ Strach bol ale väčší než realita. Po pár minútach si môj mozog spomenul na základy korčuľovania a blízkosť smrti sa zmenila na radosť z pohybu. Dve hodiny sme sa za tónov vianočných kolied korčuľovali, guľovali z naškrabaného snehu – vrátili do nostalgie detstva. A pritom boli v neustálom pohybe.“ Aj takto sa dá pohodlne a zábavne zbaviť nadbytočných zásob zo sviatočnej hostiny!

2

V objatí vĺn

Ak máte rady teplejšie prostredie, než je mrazivá príroda, vyskúšajte pohodlnejšiu variantu. Či už jeden deň alebo večer, vyberte sa na kompletný výlet do kúpeľov, aquaparku, na plaváreň, vodného sveta – všetko sú to ideálne miesta na relaxáciu i zdravý pohyb zároveň. Lekári už dávno odporúčajú plávanie ako skvelý recept na rovnú chrbticu, ale aj účinné cvičenie pre ľudí, ktorí nevyhľadávajú náročné alternatívy športovania. Takto si zaručíte aktivitu popri hodovaní a telo si udržíte v rovnováhe!

Sviatky sú nádhernou časťou každého roka, kedy sa stretávame s tými najbližšími v teple domova, štedrou nádielkou pod stromčekom a sladkým pokušením – množstvom jedla. Ak však nezastanete pri jedinom pohybe, dvíhaní vidličky, a poskytnete svojmu telu aspoň minimum pohybu, bude vám vďačné po celý rok.

Foto: Pinterest