Stojíte na balkóne a premýšľate, čo je vo vzduchu. Svet sa zrazu zdá byť úplne iným, vaše srdce bije divoko a vy sa usmievate aj nad dokonalosťou novo rozkvitnutého listu na strome. Chceli by ste byť postavou zo shakespearovky, ale vstávajte, Júlie. Existujú aj jednoduchšie spôsoby, ako zistiť či ste zaľúbená, než sa otráviť jedom zo skúmavky.

Ak si skutočne myslíte, že ste sa tomu vyhli a určite ,,v tom“ nie ste až po uši, máme pre vás zopár príznakov, ktoré vám potvrdia, že zvnútra horíte. Zaľúbená žena je totiž ako blázon lietajúci vo vetre a nechcete predsa škaredo padnúť na ústa.

Nemôžete sa na nič sústrediť

Kedysi ste mali kamarátov, obľúbený seriál, venčili ste svojho psa, venovali sa hudbe alebo čítaniu. Dnes vaše knihy zapadajú prachom a štvornohý kamarát sa len neúspešne pchá do vašej priazne, ktorú ignorujete. Lietate v oblakoch a nedokážete myslieť na nič iné, okrem svojho milovaného. Štúdie dokázali, že čerstvo zaľúbený človek sa nedokáže ubrániť myšlienke na svoju lásku a ak aj pri kriku svojho okolia rozmýšľate nad tým, ako rozkošne sa s vami včera lúčil cez telefón, máme pre vás novinku. Ste v tom až po uši!

Ste šťastná a nervózna zároveň

Cítite jemné vrnenie v bruchu a celkovú nervozitu ako pred dôležitým pohovorom alebo skúškou počas celého dňa? Ak sa cítite pozitívne nervózna s ,,motýľmi v bruchu“ vedzte, že to vyplýva z aktivácie rôznych látok v mozgu, ktoré hlásia vašu zamilovanosť.

Ignorujete základné biologické funkcie

Samozrejme, toalete sa nevyhnete, avšak ťukáte do mobilu, telefonujete s ním, myslíte na neho a ups! Zrazu si uvedomíte, že sú tri hodiny poobede a vy ste sa zabudli najesť. Počas prvých týždňov uvoľňuje váš mozog hormóny, ktoré vás udržia bez spánku a jedla. (aspoň možno prídete o zopár kíl) 🙂

Pociťujete empatiu

Z hnusnej mrchy empatická srnka? Doteraz ste necítili ani ak vám kyjak rozrazil hlavu a dnes sa takmer rozplačete, keď si váš nový objav omylom poškriabe ruku a zvíja sa od bolesti. Základom je, že sa cítite trochu zodpovedná za to, ako sa cíti váš priateľ. Obetujete pre neho všetko a za naplnenie dňa považujete túlenie sa v posteli.

Jeho nedostatky sú jeho prednosťami

Pamätáte si ešte predchádzajúci vzťah? Po čase ste na tom chlapovi neznášali všetko. Od jeho smiechu hyeny, cez extrémnu starostlivosť o seba, po sŕkanie pri pití vody. A tento? Milujete každý jeho pohyb, zhorené hrianky, obnosené tričká a na jeho prdnutí sa dokonca zasmejete. Kým ste do neho momentálne blázon, varujeme vás. Čaro o chvíľu pominie a vy si budete musieť opäť zvyknúť alebo to všetko prekusnúť.

1

Ste úplne mimo

Podľa vedcov pôsobí na človeka láska ako omamné afrodiziakum. V tomto stave sa nám v mozgu uvoľňujú tie isté chemické látky, ako pri závislosti na fajčení cracku, z čoho môžeme pociťovať eufóriu. S tým prichádza väčšie sebavedomie, intímna energia, dobrá nálada a hyperaktivita. Ste schopná zniesť modré z neba a to všetko len preto, že ste sa do niekoho zapozerali a on vám to opätoval. Aké sladké.

Styk je zrazu iba spestrením života

Kým chlapi a niektoré ženy počas svojej ,,slobody“ tvrdia, že se* tvorí najdôležitejšiu časť ich vzťahu, keď sa do neho dostanú, diametrálne zmenia svoj názor. Zrazu ste zameraní na emocionálne spojenie a styk sa stáva iba príjemným spestrením. Zamyslite sa však. Ak to nefunguje v posteli, odcudzíte sa, začnete sa mračiť, hádať, podvádzať a hľadať uspokojenie inde. Nikdy nepodľahnite zamilovaniu sa až do tejto rutinnej fázy.

Čumíte po ňom ako úchyl

Zírate, pozeráte, neviete odtrhnúť zrak od jeho osobnosti. Možno ste sa už časom začali cítiť trápne, no stále sa neviete ovládať. Čím to je? Náklonnosťou! Ak sa vám niekto páči, logicky vás priťahuje a dívať sa na neho sa pre vás stáva podvedome obohacujúce.

Už nehľadáte ,,niečo lepšie“

Určite si každá z vás prešla vzťahmi, kde sa sama seba pýtala či nemá na niečo lepšie. Znechutenosť z partnerstva nie je ničím ojedinelým, no v jeho začiatkoch ide skôr o stav, kedy máte pocit nájdenia svojej spriaznenej duše. Nemôže ho prekonať spoločenský, generačný ani sociálny rozdiel, ste len vy a ON proti celému svetu. Nezastaví vás hurikán, rodina ani priatelia. Konečne ste totiž našli toho, kto vám robí radosť celý deň bez toho, aby za to čakal viac, než mu dávate. Ak už toto nie je láska, čo to potom je? 🙂