Len nedávno otriasla slovenským šoubiznisom šokujúca informácia. Spevákovi skupiny Hex Petrovi Ďuďo Dudákovi bola diagnostikovaná rakovina pankreasu. A aby sa mohol naplno venovať boji s touto zákernou chorobou, musel pochopiteľne všetkým svojim pracovným aktivitám ustúpiť.

S náhlou zmenou zdravotného stavu speváka Ďuďa sa musela popasovať aj samotná skupina Hex a vymyslieť tak spôsob, ako ísť ďalej. Keďže fanúšikovia nepočkajú a koncerty treba odohrať, päťčlenné zoskupenie fungovalo aj bez svojho lídra, ktorého ale počas vystúpení za mikrofónom dočasne nahradil kamarát a zároveň aj fanúšik Peter Novák alias Šarkan.

peter dudák

Pre Pluska.sk aktuálne spevák prezradil, že v lete absolvoval operáciu a aj rekonvalescenciu. Tiež podstúpil liečbu onkologického ochorenia a vraví, že sa už dostáva do formy. Hoci je ešte teraz predčasné tvrdiť, že svoj boj vyhral, spevák sa rozhodol, že sa vráti na koncertné pódiá.

peter dudák

Po tomto významnom kroku sa tak zdá, že je už Ďuďovi lepšie, avšak jeho prioritou stále ostáva starosť o zdravie. Spevácky comeback preto nie je „úplný“. Ako prezradil, začína koncertovať s kapelou podľa toho, ako môže. „Spievam sám alebo spieva Šarkan, prípadne spievame obaja spolu,“ dodal Ďuďo, ktorý spolu s kolegom absolvoval koncert aj minulý víkend počas vinobrania v Modre, pričom to zvládol bravúrne. Napriek tomu, že sú na Petrovom tele viditeľné znaky zápasu s ťažkým ochorením (schudnutie), nevzdáva sa a svoju energiu a radosť zo života rozdáva ďalej.

Fotky Ďuďa z posledného koncertu si môžete pozrieť — TU —

Zdroj: pluska.sk | Foto: Instagram