Milé dámy, spomaľte. Zastavte sa a pozrite do zrkadla. Vidíte tam to, čo chcete? Unavená, neučesaná, nenalíčená tvár, ktorá kričí do sveta: „Potrebujem pauzu, aspoň na chvíľu!“ Načo to teda odkladať?

Je TEN čas! Teraz nastala chvíľa uvedomiť si, že by ste mali myslieť najprv na seba, pretože spokojná žena= spokojná rodina. Lietate medzi školou a nemocnicami, supermarketmi a domácnosťou, upratujete, žehlíte, varíte, pečiete, staráte sa o manželov, priateľov i o ratolesti. Celé dni skáčete okolo niekoho iného, aby sa cítil čo najlepšie, aby mal všetko, čo potrebuje. Položte si otázku: ,,A čo ja? Kedy som niečo urobila aj pre seba?“ Skutočne, buďte k sebe úprimná a odpovedzte si pravdivo bez podvádzania. Kedy ste boli naposledy s priateľkami v kine alebo na nákupoch? Už ste prestali vynechávať aj spoločné posedenia pri kávičke?! Všade so sebou „ťaháte“ deti, o ktorých neustále hovoríte, do pozornosti dávate ich zdravotné problémy, školské výsledky, no kedy ste boli naposledy na masáži alebo v salóne krásy? Kedy ste naposledy odviezli svoje ratolesti k starkým alebo ich nechali doma s partnerom, len aby ste si niekam vyšli sama, užili si čas a načerpali tak nové sily?

spokojná žena= spokojná rodina

STOP! Uvedomte si, že VY ste prvoradá! Nech už máte akékoľvek povinnosti, každá z vás si zaslúži starostlivosť najprv o seba. Ukradnite si čas, kedy môžete byť sama sebou a užívajte si veci, ktoré vás zaujímajú. Nezáleží na tom či to bude každý deň, raz za týždeň alebo za mesiac. Máte širokú škálu možností – bazén, sauna, masáž, fitko, prechádzky, behanie, salóny krásy alebo iba obyčajná kniha či CD. Je len na vás, čo z toho si vyberiete dnes. Skúste túto malú zmenu a uvidíte, že sa vám začne dariť, budete sa cítiš spokojnejšie a oddýchnuto. Nezabudnite, že najdôležitejšia je psychohygiena. Je dôležité, aby ste sa vnútorne cítili zdravo a fit. Potom sa to odrazí aj na fyzickej pohode.

Foto: Pinterest