Kľúčom k žiarivej pleti je jedlo. Môžete používať milióny krémov, ale ak budete pokračovať v zlom stravovaní, rozhodne sa to odrazí práve na vašej pleti. Niektoré potraviny sú navyše praktickejšie a ekonomickejšie. Chcete vedieť ktoré?

Jedná sa najmä o 6 hlavných jedál, ktoré sú pre vás skutočným prínosom:[sociallocker]

Čučoriedky

Tieto nenápadné bobuľky pôsobia ako antioxidanty proti voľným radikálom, ktoré môžu byť zodpovedné za starnutie, kardiovaskulárne ochorenia a zlý cholesterol. Preto pomáhajú nášmu telu odstraňovať nežiaduce toxíny. Okrem toho obsahujú čučoriedky vysoké množstvo vitamínu C, čo podporuje imunitný systém.

Sladké zemiaky

Sú bohaté na vitamín C, ktorý vám pomáha bojovať s infekciami, absorbuje železo a hojí rany.

Avokádo

Ak vám chýba vitamín E, rozhodne siahnite po tomto ovocnom zázraku, ktorý navyše pomáha udržiavať pružnú pleť. Ideálny je ako prevencia pred ochoreniami. Taktiež pomáha znižovať hladinu cholesterolu a udržuje vaše srdce zdravé.

Mandle

Mandle alebo skôr olej z mandlí je vynikajúcim spojencom, čo sa týka hydratácii pleti, pretože majú vlastnosti, ktoré predchádzajú starnutiu buniek.

Melón

Všetky melóny obsahujú silné antioxidanty, rovnako vitamín A a C, ktoré chránia pokožku či srdce. Veľmi významnú úlohu hrá taktiež pre vašu imunitu. Okrem iného je melón aj najlacnejším kozmetickým prostriedkom na hydratáciu pleti. V prípade, že sa náhodou spálite na slnku, narežte si niekoľko plátkov tejto výbornej pochúťky a priložte si ich na spálené miesta.

Omega-3

Najideálnejšou potravinou je losos. Taktiež sa odporúča aj na liečbu kŕčových žíl.

Autor: Zuzka | Foto: Pinterest [/sociallocker]