Tien Phan a jeho start-up F.lashes zaručene dodá vášmu oku iskru, a to doslova. LED umelé mihalnice sa chystajú svetielkovať na všetkých tanečných parketoch už budúci rok. Čuduj sa svete, na internetovej stránke, kde žiada o podporu svojho projektu, už vyzbieral naozaj slušnú čiastku.

Podľa slov výrobcu vznikol nevšedný nápad úplnou náhodou. Pri uvažovaní nad halloweenskym kostýmom práve niekto v jeho blízkosti experimentoval s LED-kami. Tien sa okamžite zamyslel, ako by ich mohol netradične využiť vo svojom kostýme a prišiel s niečím naozaj výnimočným.

Názov F.lashes vznikol z dvoch anglických slov „fun“ (zábava) a „lashes“ (riasy). A v tomto prípade vás teda čaká poriadna párty! ,,Vynález“ sa skladá z dvoch častí. Tú, ktorá sa stará o zdroj svetielkovania, si prilepíte zozadu pod vlasy, pričom druhú časť prilepíte k viečku obyčajným lepidlom na umelé riasy. Celý proces aplikácie trvá podľa výrobcu iba minútu.

Riasy môžete použiť aj viackrát a dostanete ich hneď v niekoľkých farbách. Rôzne efekty svetielkovania následne aktivujete jednoducho pohybom hlavy. Ak si zaobstaráte tento technologický doplnok, s večerným make-upom očí si už nemusíte robiť žiadne starosti. :)

Zdroj: kickstarter.com | Video: YouTube | Foto: Instagram