Len pred niekoľkými dňami svetom otriasla správa, že populárny DJ Avicii je mŕtvy. Telo švédskeho umelca našli bez známok života v ománskom meste Maskat, kde sa rozhodol stráviť dovolenku.

Autor rádiových megahitov, akými boli piesne Levels, Wake me up či Hey Brother, trpel vážnou formou pankreatitídy, ktorú mu spôsobil bujarý nočný život a intenzívne pitie alkoholu. Chorobu mu lekári diagnostikovali ešte v roku 2014, na čo sa jeho stav vôbec nezlepšil, a tak sa Avicii rozhodol prerušiť živé vystupovanie.

Hudbu posledné dva roky tvoril už len v ústraní svojho štúdia. Tim Bergling, ako znelo pravé meno obľúbeného DJ-a, trávil posledné dní v luxusnom hotelovom komplexe Muscat Hills Resort a presná príčina jeho úmrtia doposiaľ nie je známa. Mnohí fanúšikovia 28-ročného interpreta však za všetkým vidia už spomínaný alkohol.

A možno nebudú príliš ďaleko od pravdy. Na sociálnych sieťach sa totiž objavila fotografia, ktorá zachytáva Aviciiho s priateľmi na jachte v Ománe s miešaným drinkom v ruke. Ak drink obsahoval alkohol, DJ-ovi k zdraviu určite nepomohol. Presnú príčinu úmrtia talentovaného umelca však ukáže až vyšetrovanie.

Aviciiho na lodi s drinkom v ruke môžete vidieť >>>TU<<<

Zdroj: Tmz.com | Foto: Twitter | Video: YouTube