Poznáte ten porozchodový stav, keď je vám úplne na nič, vyronili ste už kaluže sĺz, nemáte chuť jesť a celý čas si v hlave omielate ,,prečo len JA, mám takú smolu na chlapov?“ Vždy sa našťastie nájde dobrá kamarátka, ktorá sa vaše pesimistické výlevy snaží zmierniť a uistiť vás, že ďalší partner bude ten pravý.

Plné elánu sa postavíme na nohy, zmeníme šatník, účes, pochmúrny výraz v tvári za úsmev a začneme makať na svojej postave v posilňovni. Napokon, nie nadarmo sa hovorí ,,ak ťa nechá frajer, začni drepovať, aby mu bolo ľúto, že tá se*y riťka už nie je jeho.“ Tip top vystrojené a upravené naklusáme do fitka, kde by sa testosterón rozvírený vo vzduchu dal krájať. Uprené pohľady cvičiacich mužov so slinami na krajíčku pier, sú neprehliadnuteľné. Stačí sa milo usmiať, pozdraviť a zoznamka sa môže začať.

Nabúchaným mužom v posilňovni sa páčia ženy, ktoré dvíhajú činky a starajú sa o svoju postavu, preto uloviť tu svalovca, nie je až taký problém. Problém však je, keď pod vplyvom okolia hlásajuceho: ,,vykašli sa už na toho debila a začni niečo nové,“ podľahnete prvému namotávačovi, ktorý sa votrie do vášho teritória. Ruku na srdce, áno sme len ženy a krásne sladké rečičky o našej bohémskej kráse, nádherných očiach, se*y postave a múdrosti, naše sklesnuté porozchodové ego dvíhajú do búrlivých výšin.

Začnete spolu randiť, tráviť všetok voľný čas, užívať si spoločné tréningy a nadobúdať pocit, že ste sa odpútali od toho debila, ktorý vás vymenil za diametrálne odlišnú ženskú, ktorá sa k nemu pochopiteľne absolútne nehodí. Opäť máte nasadené ružové okuliare a zožeriete všetky kaleráby, ktoré vám váš nový obletovač hustí do hlavy, aby ste sa stali iba ďalšou čiarkou na dlhom zozname. Netrvá dlho a zámer tohto alfa samca prekuknete. Poviete si ,,no čo, možno nie je dokonalý, ale robí pre mňa veci, ktoré toho debila pred ním ani nenapadli“ a tak love story pokračuje na plných obrátkach. Až kým vám jeho bývalá neotvorí dvere do ,,jeho“ bytu a s chladnou hlavou vám oznámi, že si neželá, aby ste, či už vy alebo nejaká študentka, spávala v jej posteli. Zrazu vám všetko docvakne, atmosféra hustne, nemôžete dýchať a snažíte sa utiecť skôr, než tej odpornej ženskej vyškriabete oči. Alfa samec, tentokrát, previnilý chudák simulujúci krokodílie slzy, uteká za vami a snaží sa vám situáciu vysvetliť a uistiť vás, že ste jeho všetko a okrem vás inú frajerku nemá.

ak ťa nechá frajer, začni drepovať, aby mu bolo ľúto, že tá se*y riťka už nie je jeho

Pozor! Nikdy, ale skutočne nikdy nedávajte takému chlapovi druhú šancu. Inak sa príbeh ešte viac zamotá ako Hanke: ,,Raz som sa náhodou stretla s priateľovou priateľkou, ktorú vraj nemal a zrazu sa mi snažila začať otvárať oči prostredníctvom správ na sociálnej sieti. Jasné, jasné…prečo by som mala veriť frustrovanej, odvrhnutej ženskej, ktorá mi chce zrejme opäť zničiť začínajúci vzťah. Je predsa úbohé, keď sa minulosť mieša do budúcnosti toho, kde už nemá čo hľadať. A tak som si dotyčnú osobu zablokovala, aby mi dala svätý pokoj a neobťažovala ma s informáciami o študentke, s ktorou ma údajne ten neverník podvádzal.“ Omyl dámy, neignorujte takéto signály a urgentne rýchlo dajte od toho kreténa ruky preč. Skôr než sa s ním stihnete rozísť, to napokon hrdinsky urobí sám. A ako ten príbeh pokračoval ďalej? Kasanova si na sociálnej sieti nezmenil status z ,,vo vzťahu“ na ,,single“, ale jednoducho len nahradil Hankine ctené meno, za meno študentky, ktorej existenciu si nechcela pripustiť. Aj taký je život, hovorí vám to niečo?

Veľmi ľahko sa dá skočiť z kaluže do blata alebo aj do horších sračiek… Riaďte sa srdcom a vyberajte si partnera VY. Nemusíte mať všetko, čo sa vám hádže pod nohy. Skôr ako skončíte v náručí ďalšieho namotávača si radšej počkajte na pravú príležitosť, byť opäť šťastná s niekym, kto si vás bude vážiť, rešpektovať a milovať. Vedzte a nezúfajte, karma naozaj existuje a s nikým sa nemazná.