Populárna komička Simona Salátová sa zúčastnila bratislavského Dúhového Pridu, ktorý sa koná už od roku 2010. Cieľom podujatia je zrovnoprávnenie se*uálnej orientácie a gendrovej identity pre gejov, bise*uálov či transgender ľudí. Hlavné motto pochodu by sa dalo zhrnúť do jedného slova akceptácia. Práve tá robí dodnes problémy nejednému našincovi. Výnimkou nebola ani Simona.

Ešte pred príchodom do Bratislavy vyrastala Simona Salátová v extrémne konzervatívnom prostredí. To malo za následok homofóbne zmýšľanie a nechuť prijať inakosť okolo seba. Časom sa jej názor na život zmenil a dnes ide proti prúdu svojej minulosti.

„Mnohí z vás vedia, že som pred niekoľkými rokmi prišla ako ťažký homofób. Hovorila som tie vety typu: Hlavne nech sa nepretŕčajú, veď sa nemusia ukazovať, nie je to prirodzené…,“ uvádza komička na svojom Instagrame.

Podporu ľuďom inej orientácie dnes zverejňuje bez hanby a predsudkov. Podiel na zmene názoru nesie aj prostredie, v ktorom dnes pyšne pôsobí. Okolo seba má tých najlepších komikov Česko-Slovenska a ich osobitý humor a trpezlivosť jej pomohli rozšíriť obzory. „Som príkladom toho, že človek môže precitnúť, zmeniť názor úplne bez hanby s absolútnym prijatím, lebo taká je komunita LGBTIQ+ ľudí,“ prízvukuje.

Dnes si už sama Simona uvedomuje, že niet väčšieho šťastia, ako prijať seba samého a k tomu pocítiť lásku a pochopenie zo svojho okolia. Nie každému sa ale podarí mať takýto život. Preto je podľa nej potrebné, aby príslušníkov LGBTIQ+ čo najviac ľudí povzbudilo a vyjadrilo im spolupatričnosť. „Nikde nemôžem byť bez najmenšej odrobinky strachu tak sama sebou ako medzi nimi. Je dôležité, aby čo najviac heterákov vyjadrilo podporu pre obyčajné ľudské príbehy, obyčajné šťastie. Lebo na to máme nárok naozaj všetci,“ dodáva.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Instagram/ simonacomedy