Mladý, iba 17-ročný herec Oliver Oswald má na svoj vek naozaj bohatú kariéru. V detstve vyskúšal mnoho športov, zažil naozaj dlhú detskú lásku a už od 8. rokov je tvárou rôznych reklám či televíznych vysielaní. Ako sa na svoju rozbehnutú kariéru pozerá dnes on sám?  

Oliverovi sa šanca dostať sa na televízne obrazovky naskytla nevšedným spôsobom, keď ho v rade na vianočného kapra zazrela práve osobnosť z TV Markízy. Takto sa k tomu vyjadril v relácií #TBT s Matúšom Krnčokom: „Ja by som to nazval, že to bolo šťastie, osud, každopádne vďaka tomu času, že som presne v tom termíne bol v rade v obchodnom centre na toho kapra, vďaka tomu to vyšlo, inak by som k tomu nedošiel,“ opisuje začiatok svojej kariéry dnes.

TBT s Matúšom Krnčokom

Talentovaný herec nebol a v súčasnosti ani nie je žiadnym športovým nadšencom, aj keď ho k rôznym aktivitám viedol jeho otec. Po tom, čo si ako útočník klubu Slovan dal vlastný gól a bál sa bojovníkov zahalených v bielych plášťoch na karate, sa rozhodol kráčať už len hereckou kariérou.

V súčastnosti môžeme Olivera, alias Lukyho, sledovať ako dospievajúceho syna Moniky Hilmerovej a Filipa Tůmu v obľúbenom dennom seriáli Oteckovia. Oliver bol v roku 2016 taktiež súčasťou filmu Učiteľka, s hlavnou hrdinkou Zuzanou Mauréry: „Bolo to strašne zaujímavé, lebo bol to dobový film, r.1980, si tam, ešte sa rozprávaš tým štýlom, to vytvorí taký pocit v tom človeku, že vlastne ty máš pocit, že si naozaj v tom roku,“ hovorí spokojne o natáčaní.

Luky - Oteckovia

Mladý talent sa tiež ako 10-ročný objavil v reklame na T-Mobile alebo si zahral rolu v komediálnom seriáli TV Markíza Zita na krku. A ako je na tom seriálový Luky s dievčatami? Aj keď by si mnohé fanúšičky mladého talentu priali, aby tvoril pár s problémovou Dorkou aj v súkromí, on má na to vlastný názor: „V sedemnástich rokoch mať frajerku je priveľmi, priveľmi skoro. Si myslím. Na mňa. To je môj osobný názor, ľudia na to majú každý svoj názor, ja mám na to svoj názor.“ Bezpochýb, Olivera v budúcnosti na televíznych obrazovkách ešte určite uvidíme, pretože na otázku Matúša Krnčoka, čo ho najviac napĺňa na práci, odpovedal: „Výsledok!“

Oliver Oswald

Oliver Oswald

Film Učiteľka

TBT s Matúšom Krnčokom

Zdroj: Youtube/Markiza | Foto: Instagram, Youtube