Či už ide o spevákov, hercov alebo oboje naraz, celebrity sú ľudia, ktorých meno pozná takmer každý. Zatiaľ čo niektorí z nich mali cestu k sláve priam vydláždenú, iní sa na výslnie prebojovali iba svojim talentom v kombinácii s hŕstkou šťastia.

 

Halle Berry

Americká herečka a modelka tak veľmi túžila po úspechu, až kvôli bookovaniu veľkého množstva hereckých rolí zostala bez peňazí. Finančnej pomoci sa nedočkala ani od vlastnej matky (s otcom nekomunikovala od rozvodu rodičov, keď mala 5 rokov) a na chvíľu nemala vlastnú strechu nad hlavou. Z biedy ju dostala rola v seriáli Living Dolls, kde počas nakrúcania upadla na krátko do kómy, a tak zistila, že má diabetes typu 1.

halle berry chudobne celebrity

Justin Bieber

Idol súčasnej generácie začal svoju kariéru ako spievajúci chlapček s gitarou na YouTube. Žil však v dome, v okolí, ktorého pobehovali potkany a on sám si zvykol na hlad či spánok na gauči, keďže nemal ani vlastnú izbu. Prelom nastal, keď si jeho YouTube videá všimol spevák Usher a vzal si ho pod ochranné krídla.

justin bieber chudobne celebrity

Leighton Meester

Hoci hrala bohatú a rozmaznanú intrigánku Blair Waldorf v seriáli Gossip Girl, realita bola úplne inde. Bola narodená vo väzení, pretože jej rodičia pašovali drogy do USA. Kým si svoj trest odpykali, postarali sa o ňu starí rodičia. Napriek kriminálnej minulosti matky a otca,  boli po prepustení príkladnými rodičmi a ich dcéra odštartovala cestu ku sláve ako 13-ročná.

leighton meester chudobne celebrity

Jim Carrey

Patrí k najúspešnejším svetovým hercom, no za tínedžerských čias to vôbec nemal ľahké. Jeho otec bol nezamestnaný, museli žiť v karavane a on sám pracoval ako vrátnik či robotník na stavbe, len aby zaplatil účty. Vždy ale veril v zákon príťažlivosti a stále sníval o tom, vidieť svoju tvár na billboardoch v Hollywoode. Následne skúsil šťastie a dostal prvú legendárnu úlohu vo filme Blbý a blbší.

jim carrey chudobne celebrity

Mariah Carey

Speváčka s obrovským hlasom vyrastala v najchudobnejšej časti Long Inslandu. Nemala údajne ani hračky a na dvore sa hrávala vždy sama. Po presťahovaní do New Yorku vystriedala mnoho zamestnaní až kým jej talent neobjavili na jednej párty.

mariah carey chudobne celebrity

Oprah Winfrey

Amerkú herečku a moderátorku porodila matka ešte ako tínedžerka a keďže sa o ňu nechcela starať, žila 6 rokov so starou mamou. Tá ju nútila chodiť do kostola a za každý zle odspievaný verš dostala bitku. Keď sa presťahovala k jej mame, bolo to ešte horšie. Ako 9-ročnú ju se*uálne využíval bratranec, ujo a rodinný známy. V 14 rokoch otehotnela, no bábätko sa narodilo predčasne a zomrelo. Neskôr sa o ňu postaral otec, pre ktorého bolo prioritou vzdelanie. Práve vďaka škole Oprah rozvíjala svoj dar reči, ktorý jej otvoril dvere do sveta šoubiznisu. Momentálne je považovaná za najúspešnejšiu Afroameričanku 20. storočia, filantropku a vôbec prvú ženu tmavej pleti s miliónmi na účte.

oprah winfrey chudobne celebrity

Zdroj: narcity.com, wikipedia | Foto: Instagram