Odobratie synov od matky je závažný čin, s akým sa zrejme žiadna milujúca žena nedokáže tak ľahko vyrovnať. Moderátorka Vera Wisterová momentálne prežíva krušné chvíle, kedy sa pre ňu každý jeden deň môže zdať nekonečným. Čas strávený bez drobcov, o ktorých nemá takmer žiadnu vedomosť, sa podpisuje nielen na matke, ale i na deťoch, k čomu sa vyjadrila renomovaná odborníčka.

Riešenia komplikovaných prípadov únosu, kedy jeden z rodičov neoprávnene premiestni maloleté osoby do inej krajiny bez vedomia a dovolenia druhého rodiča, môžu trvať celé roky. Manželia Hulshovci sa o súrodencov doťahovali dlhodobo a každý z nich má na háklivú záležitosť celkom odlišný pohľad.

Vera Wisterova

Kým Verin izraelský manžel Jeremy Hulsh skúša ľudí presvedčiť o tom, že chlapcov Harlowa a Thea oslobodil od neprávostí páchaných v Slovenskej republike, červenovláska kauzu prežíva z opačnej strany. Bez akéhokoľvek varovania prišla náhle o malé ratolesti, ktorých výchovu a starostlivosť mala odobrenú aj súdmi. Podľa názoru psychologičky Kataríny Hatrákovej sú ale zážitky tohto typu obrovskou traumou aj pre unesených súrodencov.

,,Deti majú vzťah k obom rodičom, a keď ich od jedného odtrhnú, dokonca tak fatálne, že s ním vôbec nemôžu byť, zanecháva to na ich psychike nezmazateľnú stopu. Najmä keď sa to deje u takýchto malých detí, teda vo vývinovom období, keď sa im formujú vyššie city, buduje sa pocit bezpečia, istoty, dôvery. Im sa vytvorí v patologickej podobe, pretože keď videli brutálny konflikt rodičov, bezpečie, istotu a dôveru necítili ani v jednom prostredí. A v ich osobnosti to zanecháva celoživotnú ranu,“ znejú slová, aké žiadna matka počuť nechce.

vera wisterová deti

Omnoho desivejším sa stáva fakt, že riešenie obdobných situácií sa dokáže ťahať celé roky, pričom zúfalí rodičia sú nútení obísť aj legislatívu. ,,Väčšinou sa deje to, že sa ďalej kráča v nezákonnosti. Znamená to, že rodič deti niekde skryje a drží ich pod pokrievkou. Zo skúsenosti si teda myslím, že deti budú teraz držané v ťažkej izolácii, bez kontaktu s inými, lebo sa otec bude báť, že by mohli byť rovnakým spôsobom unesené naspäť,“ psychologička opisuje hororový scenár, k akému zrejme dôjde.

,,A zase, pre deti je to veľká trauma, pretože ich väčšinou čakajú dlhé mesiace, keď nechodia do školy či do škôlky a s nikým sa nekontaktujú, lebo je to o strachu,“ dodáva. Je teda vysoko pravdepodobné, že Veru Wisterovú čakajú veľmi ťažké časy a milovaných anjelikov možno neuvidí dlhšiu dobu, než na akú by bola vopred pripravená.

vera wisterová synovia

Zdroj: sarm.pluska.sk | Foto: Instagram/verawister, plus7dni