David ,,The Beast“ Douglas patrí medzi známych vzpieračov, ktorí nemajú ani najmenší problém ,,vybenchovať“ aj 300 kilogramov. Jeho životom a prioritami sú sila, nárast svalovej hmoty a čo najväčší počet kotúčov na tyčke. Teda boli, kým nestretol silnejších a zdatnejších súperov. S nimi však súťažiť v žiadnej kategórii nemôže.

Lindsay Ratcliffe je 12-ročné dievčatko, ktoré bojuje rovnako ako David, ibaže v odlišnom ringu. Bojuje o svoj vlastný život. David Douglas sa stretol s malou Lindsay, ktorá trpí jedinečnou genetickou chorobou- progériou, na stretnutí pre nevyliečiteľne chorých. Vystupoval tu ako motivátor, ktorý mal ľuďom prednášať o tom, aby sa nevzdávali. Progéria alebo predčasné starnutie na detskom stupni znamená, že deti starnú o päť až desaťkrát rýchlejšie ako tie zdravé. Už v prvých dvoch rokoch dieťaťa sa predčasne dostavia príznaky stareckých chorôb, akými sú napr. reuma, artritída a podobne. Postihnutí sa často nedožívajú ani veku 12 rokov.

5

David a Lindsay sa poznajú 3 roky a okamžite sa z nich stali najlepší priatelia. Nepohnú sa od seba ani na krok a trávia spolu chvíle pred zápasmi, na tréningoch, ale i u Davida doma. „The Beast“, ako si David hovorí, podáva Lindsay ochranné krídla, ktoré ju majú chrániť od všetkého zlého. Vzpierač o malej bojovníčke hovorí, že pomaly ani nevie, že práve ona bojuje s niečím tak ťažkým, pretože sa stále usmieva.

6

Zdroj: Youtube, Instagram, Facebook