Módny svet je odrazom toho, čo ľudia milujú – ponúka presne to, čo chcú a zakrýva to, čo sa väčšine nepáči. Podobnými heslami sa síce riadi väčšina módnych domov sveta, no zdá sa, že sa časy menia a ženy pri zaužívaných pravidlách o kráse žiadajú zmenu.

Každý, kto sa aspoň trošku zaujíma o krásu a trendy, každoročne s nadšením očakáva jednu z najväčších módnych show značky Victoria’s Secret. Tohtoročná sa konala v New Yorku a spodné prádlo na nej predvádzali supermodelky, ako Marthe Hunt, Sara Sampaio a Stella Maxwell. A hoci má táto udalosť stále zvučné meno, sledovanosť postupne klesá.

Kto očakával, že značka pôjde s dobou a medzi svoje modely zaradí aj také, ktoré sú nositeľné bežnými „oblými“ smrteľníčkami, zostal opäť sklamaný. Našli sa ale ženy, ktoré sa rozhodli, že to nenechajú len tak – dámy v londýnskej štvrti Oxford street zorganizovali unikátny protest. Protest proti unirormite, jednofarebnosti a vychudnutosti.

Skutočne rôznorodá skupina žien bojovala s nízkymi teplotami, aby len v spodnom prádle upozornila, že „móda zlyhala“, aspoň tak znel odkaz na jednom z transparentov. Keďže aj ony samé sú rôznorodé, rovnakú rozmanitosť žiadajú aj od módnych značiek. „Chceme rovnosť!“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Neskôr sa ukázalo, že celý incident bol údajne zorganizovaný inou, menej známou odevnou značkou Nu Nude, ktorá podporuje ženy všetkých konfekčných i nekonfekčných veľkostí. Protestná akcia bola po niekoľkých minútach rozohnaná a šéf marketingu módnej značky Ed Razek výzvy na nábor XXL modeliek rázne odmietol so slovami, že každá modelka má právo zúčastniť sa kastingu. Pravdou však je, že modelky konfekčných veľkostí 38 a vyššie šancu nemajú.

Toto sú ženy, ktoré neváhali a vyzliekli sa pre „dobrú vec“

Fotky z protestu, ktoré obleteli svet, si môžete pozrieť — TU — a — TU —

Zdroj: dailymail.co.uk |Foto: Instagram/love_disfigure/victoriassecret