Ak máte rady zábavu a vodu, nie je nič lepšie ako spomínané dve veci spojiť návštevou aquaparku. V dnešnej dobe už za takouto atrakciou našťastie nemusíte cestovať ďaleko, aj v našej krajine sa nachádza niekoľko špičkových zariadení, kde sa môžete do sýtosti vyšantiť. A ktoré sú najlepšie?

Či v treskúcej zime, alebo v pekelnej horúčave, ktorá vládne na Slovensku i v týchto dňoch. Nami vybrané Aquaparky našťastie môžete navštíviť za každého počasia. Na to, aby ste si užili všetky vychytávky, stačí mať dobrú náladu a poriadny kus adrenalínu. Už je potom len na vás, do ktorého vodného sveta sa vyberiete.

Tatralandia

Najznámajším a najväčším aquaparkom na Slovensku je Tatralandia s rozlohou siedmich hektárov, ktorá sa rozprestiera v krásnom prostredí Liptova na severnom brehu Liptovskej Mary. Počas letnej sezóny sa môžete vyblázniť v 14-tich bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou a na 26-tich tobogánov a šmýkačkách.

Thermal park Bešeňová

Neďaleko Tatralandie sa nachádza aj ďalší Slovákmi veľmi obľúbený aquapark Thermal park Bešeňová. Vo svojich bazénoch skrýva minerálnu vodu, ktorá má blahodárne účinky na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, pričom niektorá je kvôli svojmu obsahu sfarbená do hnedočervena.

Turčianske Teplice

Minerálnu vodu, v tomto prípade s pozotívnymi účinkami najmä na pohybové a urologické ústrojenstvo, nájdete aj v Spa & Aquapark Turčianske Teplice. Na tomto mieste si dokonca môžete oddychnuť v kúpeľoch, užiť si rôzne zábaly či masáže.

Aquacity Poprad

Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Vysoké Tatry, najbližšie to budete mať do aquaparku v Poprade. Aquacity Poprad ponúka okrem krásnej scenérie na naše veľkohry aj 13 vonkajších a vnútorných bazénov, Ostrov pokladov či relaxačné bazény Blue Sapphire s chromoterapiou a večernou laserovou show.

Aquathermal Senec

Posledným aquaparkom v našom výbere, ktorý je s celoročnou prevádzkou, je ten v blízkosti hlavného mesta, konkrétne v Senci. V Aquathermal Senec sa môžete vykúpať v 6-tich bazénoch, ale pozor – v lete až v 11-tich. Samozrejme, nechýbajú tobogány, šmykľavky, vodné trysky, protiprúdy, vzduchový gejzír či vodný dáždnik.

Zdroj: cestovanie.sme.sk | Foto: aquapark.therme.sk, tatralandia.sk, besenova.com