Nadávajú vám do humusákov, lebo svoje obľúbené džínsy nosíte do rozpadnutia a periete ich raz za uhorský rok? Tak odteraz môžete všetkým tým diletantom s víťazoslávnym úsmevom ukázať zdvihnutý prostredník. Stačí, keď im dáte prečítať tento článok!

Poprední výrobcovia džínsov totiž svojim zákazníkom radia, aby ich neprali buď vôbec, alebo len v prípade, že sa v nich vyváľali v blate, sadli do praženice, skočili do suda s červeným vínom, alebo niečo podobné. Inak ich vraj úplne stačí vložiť do práčky maximálne raz za šesť mesiacov. Huit Denim na svojom webe vysvetlil, že čím dlhšie džínsy nevyperiete, tým lepšie urobíte. Prečo? Lebo indigová farba sa vyšúcha na najviac namáhaných miestach, tým pádom vyzrejú vaše obľúbené nohavice do krásy. Naopak, keď ich budete prať často, vymyje sa rovnomerne a džínsy stratia svoj charakteristický vzhľad.

1

Určite vám napadla otázka, ako teda svoj najobľúbenejší kúsok oblečenia uchovávať v hygienicky udržateľnom stave? Verte alebo nie, džínsy vraj stačí často vetrať a raz za čas ich vložiť zabalené v igelitovom vrecúšku na pár hodín do mrazničky, ktorá spoľahlivo zabije všetky baktérie a plesne. A pokiaľ už smrdia až tak, že sa vám širokým oblúkom vyhýba už aj váš pes, výrobcovia odporúčajú prevesiť ich cez horúci radiátor, ktorý vyrieši aj tento problém. Či spomínané hygienické opatrenia ozaj fungujú, netušíme. Vyskúšajte a dajte nám vedieť. 🙂

2

Foto: Twitter, Pinterest