Vynikajúce domáce zmrzliny, ktoré zvládnete ľavou zadnou!

Letné dni sa už nezadržateľne blížia a s nimi aj vysoké teploty, menej oblečenia, teplá voda, dovolenky, festivaly a, samozrejme, lahôdky ako zmrzlina. Ak máte chuť na ľadové osvieženie bez toho, aby ste museli ísť počas rozpáleného dňa von, pripravte si úžasnú zmrzlinu priamo v pohodlí vášho domova. :)

Patríte k milovníčkam ľadového osvieženia, no nie vždy máte čas navštíviť cukráreň? Ak chcete prekvapiť svojich najbližších alebo dokonca samé seba, pripravte si doma úžasnú zmrzlinu vďaka nenáročnému receptu, ku ktorému nebudete potrebovať zmrzlinovač ani žiadne špeciálne nádoby! Celkom vám postačia obyčajné plastové tégliky používané na oslavy a hrubé drevené špajle alebo paličky! Potom už budete potrebovať len vašu fantáziu a odhadnutie tej správnej príchute. ;)

Postup je veľmi jednoduchý!

Ak patríte medzi milovníčky krémovej zmrzliny, potrebovať budete banány, kyslú smotanu/ hustý jogurt a cukor/ med. Ak sú vašim favoritom ovocné drene, jednoducho použijete obľúbené ovocie, cukor alebo med a šťavu z polovice citrónu.

Podľa toho, ktorý variant ste si zvolili, vymixujte ingrediencie do hutnejšej zmesi, ktorú nalejete do polovice pripravených nádob. Jednu štvrtinu zo zmesi si však ešte odložte do chladničky. Do vnútra tégliku si pomocou nádob s menšou veľkosťou vytvoríte tunel a takto upravenú zmrzlinu necháte zamraziť. Približne po dvoch hodinách si poháre vyberte a menšie tégliky, ktoré tvorili tunel, opatrne povyberajte. Do vzniknutej priehlbiny pridajte podľa chuti nugátový krém, kondenzované mlieko či obyčajnú nevyšľahanú šľahačku.

Teraz si vezmite zvyšnú časť pochúťky a polejeme ňou vrch zmrzliny. Nakoniec do stredu pozapichujte špajle. Po troch až štyroch hodinách vyberte už hotovú lahôdku z mrazničky a odstráňte vrchný téglik. Tak! A skvelá zmrzlina je na svete.

Tip na záver: po odstránení nádobky polejte zmrzlinu čokoládou. Bude to fenomenálne ;)

 

 

 

 

Zdroj: Instagram, Youtube