Už sme si zvykli na to, že sa módne trendy vracajú ako dobre zahodený bumerang, no na niektoré by sme radšej do smrti zabudli. Určite medzi ne patrí aj kontrastná kontúrka, ktorá kraľovala líčeniu v deväťdestatych rokoch. Prečo sa v tom čase ženy dobrovoľne zohavovali a pridávali si desiatky rokov nemožným účesom a tmavým make-upom ostane asi navždy záhadou, my sa však musíme so cťou popasovať s týmto staronovým trendom.

Dobrá správa je, že kontrúry na perách tentoraz nie sú agresívne a kontrastné. Naopak, ide o akúsi optickú modeláž pier s využitím farieb tón v tóne. Kontúrovacia ceruzka má len pomôcť tam, kde bola príroda skúpejšia či vyformovať pery do žiadaného tvaru.
Ako teda vytvoriť na svojich perách efekt ombré? Chce to trochu cviku, zmysel pre farbu a prirodzené denné svetlo. Základom sú však dobre hydratované pery. Najednoduchšia technika spočíva v nanesení základnej farby, teda kontúrovacej, na celé pery, a potom rúžom v blešom odtieni vyplníte len strednú časť pier. Môžete na to ísť aj opačne, klasickým spôsobom, a to tak, že orámujete narúžované pery kontúrkou. V žiadnom prípade však nenechávajte ostré prechody medzi farbami! Všetko dobre rozmažte a zjednoťte štetcom! Efekt podčiarknete aj aplikovaním lesku v strednej časti pier.

konturka 1

V ázijských krajinách je trendom namaľovať tmavšou farbou len vnútornú časť pier, pričom na vonkajšie okraje sa nanáša prirodzená bledá farba v ružovkastom odtieni. Pôsobí to veľmi sviežo a nevinne, takéto líčenie sa však hodí len pre dievčatá s plnými perami, pretože ústa opticky zmenšuje.

konturka aziaĎalšou alternatívou je horná pera v tmavej farbe, ktorá postupne prechádza do svetlého odtieňu na spodnej pere. Odvážnejšie ženy môžu experimentovať aj s netradičnými farbami, ako je zelená, žltá či modrá, alebo s metalickými odtieňmi. Tak poďme na to, veď aké ročné obdobie je na takéto výstrelky vhodnejšie ako leto?

konturka kolaz

Foto: Pinterest