Pivo už dávno nie je iba výsadou pánov, ale čoraz viac žien sa najmä v letných mesiacov s chuťou oddáva tomuto zlatistému moku. Nielenže vraj od neho rastú prsia (prípadne bruško), ale uhasí smäd ako máloktorý ,,jemne alkoholický“ či dnes už aj nealkoholický nápoj!

Tento lahodný horko-sladký mok má široké spektrum využitia. Nájdete ho na zimnom i futbalovom štadióne, v stánkoch s občerstvením, v cukrárni, kaviarni i v pivných baroch. Podáva sa chladené, čapované, fľaškové, v plechovkách, cez hadicu na párty u vás na dvore alebo jednoducho také, aké ho majú radi takmer všetci, orosené. Nesmie chýbať ani na oslavách, svadbách, festivaloch, diskotékach či tradičných záhradných grilovačkách.

Aj tento rok sa konala súťaž ,,Slovenská pivná korunka“, do ktorej sa prihlásilo až 130 pív z dvadsiatich piatich pivovarov! Keďže konkurencia bola skutočne veľká, všetci čakali, kto sa stane víťazom. Porota hodnotila farbu, čírosť, penivosť a vôňu piva. Tak teda, čo myslíte, ktoré sú tie najlepšie značky? Ak budete počas horúcich letných mesiacov hľadať tú najlepšiu voľbu medzi 10% pivami, určite sa nechajte zlákať Zlatým Bažantom 10%, ktorý je momentálne jednotkou na slovenskom trhu, na päty mu šliape Kelt 10% a víťaznú trojku uzatvára Smädný mních 10%. Medzi svetlými ležiakmi do 12% momentálne kraľuje Steiger. Mnoho žien i mužov dnes začalo výrazne obľubovať radlera a ochutené pivá, medzi ktorými je najlepší (vraj) Gazda od Steigeru či Smädný Mních. Ak patríte medzi nekonečných vodičov a napriek tomu máte chuť na jedno dobré pivečko, možno by ste mohli ochutnať Birella od Topvaru alebo Zlatý Bažant Radler.

Teraz, keď už viete, kto je absolútnou topkou na našom trhu, stačí si len vybrať to svoje a vychutnať si jeho chuť. 🙂

Foto: Pinterest