V sobotu 12. marca vysielala RTVS priamy prenos z odovzdávania diváckej ankety OTO 2015. Galavečer prebiehal v Novej budove SND a už po štvrtýkrát ním sprevádzala moderátorská dvojica Adela Banášová a Matej ,,Sajfa“ Cifra.

Začiatok večera pripadal niekomu vtipný, niekomu trápny, niekto možno nechápal. Nuž, vidieť Sajfu, ako ide k veštici Evelin zistiť či aj on získa sošku OTO, nemusí byť každému po chuti. Jasnovidecké schopnosti nič moc, až kým nedôjde k ponoreniu sa do jeho mysle, a to je už iná káva! Sajfa rapuje na podklad od Majka Spirita. Stojí na námestí, okolo neho prechádzajú herci, herečky a celý text je popretkávaný nominovanými vo všetkých kategóriách. Odrazu je koniec, moderátor stojí v plnej kráse v SND a víta svoju kolegyňu Adelu v zlatých šatách. Už prvý vtip má divákov a prítomných hostí pobaviť: -Adela, vyzeráš ako OTO. -A ty ako Weiter. (Či je to vtipné, necháme na vašom uvážení)

oto2

Celý večer sa niesol v duchu vtipných dokrútok. Nominácie moderátorov spravodajstva odkryli ich temné tajomstvo, ktoré nemal bežný divák nikdy odhaliť- večne schovávané nohy. Ľubomír Bajaník mal hneď tri a Sajfa poznamenal, že netušil, akú chlpatú má Ľubo ,,tretiu končatitnu“. Redaktori spravodajstva boli pre zmenu predabovaní do ich ,,rodnej“ reči, východňarčiny.

Na predstavenie nominácií Skupina roka si moderátori galavečera prizvali hollywoodskych Sendrejovcov. Aj keď chceli organizátori evidentne skúsiť niečo nové a hudobníci sú skutočne výnimočnými muzikantmi, toto číslo jednoducho nevyšlo. Napriek tomu, že spievali na playback, do ktorého sa viac netrafili ako trafili, v mnohých pasážach skladieb zneli amatérsky, miestami skôr ako Ivan Kandráč než hviezda večera. Najťažšie bolo interpretovať pieseň od skupiny Fragile, ktorých repertoár tvoria cover verzie známych skladieb. S tým sa popasovali po svojom a šupli si tam cigánske slová. Nuž, tento krok nebol v danej kategórií asi úplne najšťastnejší. Snáď to neuvidia režiséri z Hollywoodu, lebo po tomto výkone si budú môcť zahrať maximálne v kulturákoch na oslavách menších obcí.

Pri nomináciách hereckých výkonov stavili organizátori na humor a vtip. Zväčša seriózny a vážny Janko Koleník začal s úsmevom na perách jódlovať, keď sa k nemu pripojil aj Michal Kubovčík s Danielom Heribanom. Ten sa stal aj víťazom mužskej kategórie, čo známeho ,,rapidečku“ viditeľne prekvapilo a dojalo. V ženskej kategórií ste mohli pre zmenu vidieť doslovnú ,,vojnu neviest“, ktoré sa pobili o priazeň sošky ,,OTO“. Petra Polnišová, Monika Hilmerová a Zuzka Šebová boli síce krásne vydajachtivé devy, no po ich malej potýčke lietali koláče, príčesky aj česť. Víťazkou sa nakoniec stala posledná menovaná, ktorá v priamom prenose vyznala lásku svojmu partnerovi slovami: ,,Milujem ťa, Miško Kubovčík.“ Hoci herec sošku nezískal vo svojej kategórií, za jeho prínos humoru ho ocenil časopis Život.

1

Nie vždy všetko dopadne tak, ako by sme chceli a čo by to bol za večer, ak by sa okrem výbornej a kvalitnej zábavy neudialo aj niekoľko trapasov? Zopár opakovaných vtipov o spontánnom potlesku, väčšina PROFESIONÁLNYCH spevákov nôtiaca na playback s netriafaním sa do vlastných slov či rozpačité poďakovania výhercov s podtónom vyjadrenia sa k súčasnej politickej situácií. Vynechať, žiaľ, nemôžeme ani Katku Knechtovú, ktorá čudesným spôsobom odspievala svoj aktuálny singel ,,Bezpečné priepasti“ a spadla priamo do nich.

Aby sme nezabudli, hlasujúci boli zapojení aj do zaujímavej súťaže o osobný automobil. Na vyhlásenie výhercu si moderátori zvolili zaujímavý spôsob, na čom sa určite nepobavila len celá sála SND, ale pravdepodobne aj mnohí diváci pri televíznych obrazovkách. Adela a Sajfa si v aute púšťali rádio a mashup skladieb znamenal aj rôzne outfity podľa ich texte. Dvojicu ste teda mohli vidieť ako kňaza a mníšku, dvojičky, Adele, ale aj úplne nahých!

Galavečer bol zaklincovaný odovzdaním ocenenia Emilovi Horváthovi a jeho uvedením do Siene Slávy. Absolútneho OTA získala na svoje obrovské prekvapenie Adela Banášová, ktorá takmer stratila reč a zmohla sa viacmenej len na niekoľkonásobné ďakujem.

Víťazi v jednotlivých kategóriách

Seriál roka

Horná Dolná

Herec

Daniel Heriban

Herečka

Zuzana Šebová

oto 4

Moderátor spravodajstva

Adriána Kmotríková

Redaktor spravodajstva

Jozef Kubáni

Osobnosť TV publicistiky

Patrik Herman

Moderátor športu

Marcel Merčiak

merčiak

Komentátor športu

Marcel Merčiak

Moderátor TV programu

Adela Banášová

Zábavný program

Milujem Slovensko

milujem svk 2

Program roka

Chartshow

Spevák

Adam Ďurica

adam

Speváčka

Kristína

Skupina roka

Fragile

Ocenenie časopisu Život

Michal Kubovčík

kubovčík

Sieň slávy

Emil Horváth

Absolútny OTO

Adela Banášová

Emil Horváth

kubani kristína kmotríková chartshow horná dolná herman fragile otot dano heriban adela oto

Foto: Facebook