Od víťaza speváckej súťaže sa tak akosi automaticky očakáva, že sa hneď po skončení šou vrhne na nahrávanie svojich vlastných piesní a rozbehne tak sľubnú kariéru skôr, než sa na neho úplne zabudne. No víťazka tretej, a zároveň poslednej slovenskej SuperStar Vierka Berkyová, si zvolila úplne inú cestu a po dráhe slávnej popstar očividne netúži.

Po získaní zlatej priečky v šou Slovensko hľadá SuperStar, v ktorej porazila aj stále obľúbenejšiu Dominiku Mirgovú, sa Vierka z očí verejnosti úplne vytratila a pracovala v zahraničí ako chyžná. Po jej návrate na Slovensko si mnohí mysleli, že teraz nastal ten pravý čas, aby oprášila svoju zašlú slávu, no opak je pravdou. Speváčka síce spieva, no z rádií ju aj napriek tomu určite počuť nebudete!

Komerčná speváčka z nej nikdy nebude

Berkyová sa totižto dala na gospel, prostredníctvom ktorého chce hlásať Božie slovo. Aspoň tak sa kedysi vyjadrila v Teleráne televízie Markíza, kde bola hosťom. Toto závažné životné rozhodnutie u nej padlo po tom, čo jej manžel, s ktorým má aj krásneho synčeka, vážne ochorel a nikto mu v tej chvíli nevedel pomôcť. Speváčka sa preto obrátila na Boha, a ten mal jej muža zázračne uzdraviť. Aj touto formou sa mu chce preto poďakovať a populárnej hudbe sa tak podľa všetkého venovať neplánuje.

Zaujímavé je, že mnohé plagáty, ktoré pozývajú na Vierkino vystúpenie, lákajú na vstup úplne zadarmo, z čoho vyplýva, že niekdajšia víťazka speváckej šou berie svoje poslanie skutočne vážne.

Vierka Berkyová

Vierka Berkyová spieva gospel

So svojím synčekom…

Plagáty, na ktorých ohlasuje Božie slovo…

Foto: Instagram/D.Mirgová | Facebook/V. Berkyová