Železničné stanice sú malými svetmi sami o sebe a cestovanie vlakom ponúka nečakane veľa zážitkov. Čo všetko sa dá naučiť pri cestovaní vlakom? Aké zákonitosti tu platia?

 

1. Nikde sa nedozviete toľko životných právd a skúseností, ako pri cestovaní vlakom. Spolucestujúci radi zdieľajú svoje zážitky, z ktorých sú mnohé veľmi inšpiratívne a obohacujúce, iné prinajmenšom bizarné.

2. Ľudia v sebe skrývajú viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať a dokážu príjemne prekvapiť. To dobré sa prejaví, keď to človek najmenej čaká. Tento bod má výrazne ambivalentný charakter, takže je možné ho uplatniť aj opačne.

3. Keď stojíte v preplnenej uličke vlaku uvedomíte si, koľko ľudí má potrebu navštíviť toalety. Ako sa zdá, existuje dokonca priama úmera medzi počtom ľudí v uličke a frekvenciou toaletných návštev.

4. Ďalším vzťahom s možnosťou aplikácie pravidla priamej úmery je skutočnosť, že čím viac sa človek ponáhľa, tým dlhšie bude vlak meškať. Pri cestovaní je ľahké uvedomiť si, aký je čas vzácny. Rovnako aj okamihy bez čakania.

5. Vlaky sú zázračné stroje času, ktoré majú schopnosť preniesť Vás do roku 1960, prípadne 1980.

6. V cene lístku je zahrnutý aj kurz prežitia v extrémnych podmienkach (napríklad pobyt v kupé bez klimatizácie, ak je vonku 38 stupňov tieni).

7. Špeciálny bod pod šťastným číslom: každé dvere sa dajú otvoriť. Niektoré s malou pomocou, iné bez problémov.

8. Pri dlhšom cestovaní môžete spoznať svoje vlastné myšlienky, premýšľať alebo sa jednoducho venovať sama sebe. Tento bod platí samozrejme v prípade, že vo svojom kupé nemáte hlučnú spoločnosť.

Foto: Pinterest