Zdá sa vám dnešný život akýsi komplikovaný a chladný? Niekedy stačí naozaj málo, aby ste si navodili dobrý pocit. Stačí objať mamu, otca, brata, sestru, či dobrú kamarátku. Že sa vám to zdá uletené?

Či sa vám to páči a či nie, váš život sa neskladá iba zo starostí, hypoték, práce a malicherných problémov. Patria do neho aj najbližší, ktorých denne stretávate a väčšinou si ani neuvedomujete, akou pevnou súčasťou vášho života sú. Neraz sme tak zahltení svojim vnútrom, že ich berieme ako samozrejmú súčasť svojej existencie. Nie je to však tak. Je dôležité nezabúdať na nich a dávať im najavo, že sa ich prítomnosti tešíte a že si ju vážite. Verte, posilní to nielen ich, ale aj vás samotných. Len sa skúste bez akéhokoľvek dôvodu usmiať na niektorého člena vašej rodiny, dobrú kolegyňu, kamaráta či švagrinú, len tak ho objať a popriať mu pekný deň. Zmeníte náladu nielen sebe, ale aj jemu. V Taliansku, Španielsku, vo Francúzsku či v ďalších krajinách je objatie na každodennom poriadku, stmeľuje členov rodiny i priateľov. Objatie je ľudské, krásne a prejavíte ním svoje city bez akýchkoľvek slov.

Ak sa stane bežnou súčasťou vašich všedných dní, obohatíte svoj život o pohodu a radosť. Nešetrite preto objatiami a využíte každú príležitosť na to, aby ste dali svojim najbližším najavo lásku a súdržnosť. Podobne sa naučia chovať aj vaše deti a urobíte tak život príjemnejším a ľahším nielen sebe, ale aj im. Objatie blízkého má veľkú silu a verte, že ľudia, ktorých máte radi, si ho zaslúžia nielen pri výnimočných príležitostiach. Veď objať ich môžete zadarmo a naozaj kedykoľvek. Len tak. Preto, že ich máte radi. :)