Ste presvedčená o tom, že sú vaše stravovacie návyky ideálne? Možno ste so svojou hmotnosťou a životným štýlom spokojná, avšak podľa štatistík sa až 80% populácie nestravuje optimálne.

Ak je vašim cieľom zhodiť nejaké to kilečko či sa túžite cítiť ľahšie, určite čítajte ďalej. Nechajte sa presvedčiť, že je veľmi jednoduché „presedlať“ na zdravšie a menej tučné jedlá ako ste zvyknutá. Ponúkame vám pár tipov, ako na to.

Ako nahradiť ovocný jogurt?

Vyskúšajte grécky jogurt s orieškami a lesnými plodmi

Grécky jogurt má takmer dvojnásobné množstvo bielkovín, čerstvé lesné plody vám dodajú anitoxidanty a vlákninu. Oriešky zase poskytujú zdravý tuk, ktorý spomaľuje uvoľňovanie prirodzených cukrov do krvi. Bonusom je, že znížite príjem cukru a to až o 12 gramov.

Ako nahradiť smoothie z obchodu?

Vyrobte si domáce smoothie zo zeleniny

Domáce smoothie vyrobené z 1 šálky čerstvého ovocia, hrste zeleniny- ako napríklad kel, špenát, zeler a 1 šálky mandľového mlieka.

Ak si vyrobíte vaše vlastné smoothie doma, znamená to, že použijete viac zeleniny a menej ovocia v porovnaní so smoothie z obchodu. Prijmete tak menej kalórií aj cukru, avšak s väčším množstvom vlákniny. Mandľové mlieko obsahuje dobré tuky, vďaka ktorým sa budete cítiť spokojná a zároveň vám pomôže stráviť cenné antioxidanty z ovocia a zeleniny.

Ako odolať zemiakovým chipsom?

Vyskúšajte ich nahradiť sójou alebo cícerom

Sójové fazuľky alebo cícer, jemne postriekané rastlinným alebo olivovým olejom, opečiete v trúbe a posypete ich morskou soľou. Buďte si istá, že na rodinnej oslave nielenže zažiarite, ale ponúknete úplne nový pohľad na zdravé stravovanie. Počkajte a pečte fazuľky, až kým nie sú lahodne chrumkavé.

Prajeme vám príjemný kulinársky a gurmánsky zážitok, ktorým stopercentne prispejete k skvalitneniu pokrmu, ktorý by mal byť pre vás zároveň aj liekom.

Autor: Catherine