Obľúbená zoo v Prahe sa teší z najnovšieho prírastku do ich zvieracej rodiny. Počas utorkovej noci sa tu narodilo vzácne mláďa, a to rozkošné sloníča. Ide o prvého slona za 80 rokov, ktorý sa v zoo nielen narodil, ale v nej bol aj počatý!

[sociallocker] Utešený sloník, ktorý sa narodil v priestoroch pražskej zoo, uzrel svetlo sveta krátko pred treťou hodinou ráno. Je to samček a váži úctyhodných 104 kilogramov! Ak sa vám zdá na prvý pohľad zlatučký, pozor, v tomto prípade ide už teraz o poriadneho chlapa“. 🙂 Oproti dospelému slonovi je však jeho hmotnosť „zanedbateľná„, nakoľko môže vážiť tri až päť ton. Otcom ,,malého“ prírastku je slon Mekong, ktorý však bol premiestnený do Holandska, a preto nebude pri svojom potomkovi. Narodil sa v komplexe Údolia slonov, ktoré je v zoo od roku 2012.

A ako vyzerá taký sloní pôrod? Všetko závisí od toho či je slonica prvorodička. A práve toto bol ten prípad! Mama Janita bola počas pôrodu uviazaná, čo bolo správne rozhodnutie, pretože mláďa okamžite neprijala, a dokonca naň reagovala pokusom o útok. Po 4. hodinách zbližovania sa konečne malému sloníčaťu podarilo napiť mlieka a medzi mamou a synom sa vytvorilo silné puto. 🙂

Untitled 4

Untitled 3

Untitled 1 Untitled 2

Foto: Facebook, Twitter [/sociallocker]